در جلسه نقد این هفته سینما روایت عنوان شد؛
محمدتقی فهیم: «دلتنگی های عاشقانه» ایراد روایی دارد اما «شانه تخم مرغی» نیست

محمدتقی فهیم: «دلتنگی های عاشقانه» ایراد روایی دارد اما «شانه تخم مرغی» نیستReviewed by آزیتا لاجوردی on Sep 7Rating:

هنردستان: محمدتقی فهیم در جلسه نقد این هفته سینما روایت، فیلم «دلتنگی های عاشقانه» را دارای ایراد روایی دانست و گفت: این فیلم از بسیاری فیلم های شانه تخم مرغی بهتر است.

به گزارش خبرنگار هنردستان فیلم سینمایی «دلتنگی‌های عاشقانه» ساخته رضا اعظمیان در پنجاه و ششمین جلسه سینما روایت رونمایی و نقد و بررسی شد.
در این برنامه محمدتقی فهیم؛ منتقد سینما گفت: به نظرم ابتدا باید دقت داشته باشیم که فیلم خوبی بسازیم که از سوی مردم استقبال شود. در شرایطی که همین بضاعتی را که در ساخت فیلم‌های دفاع مقدس و انقلابی داریم درحال کمرنگ شدن است باید دقت کنیم بیشترین بهره را ببریم.
وی افزود:  به نظرم ایرادی که در این فیلم و بسیاری از فیلم‌ها هم شاهد هستیم مسئله روایت است. روایت فیلم با مشکل مواجه است در دقیقه بیست و سه فردی وارد قصه می‌شود که تا آن لحظه ندیده بودیمش. باید فیلمی بسازیم که مردم تبلیغش کنند و زمانی که از سالن سینما بیرون می‌آیند آن را به دیگران پیشنهاد دهند.
وی در ادامه گفت: با تمام انتقاد‌هایی که به فیلم دارم اما معتقد هستم که «دلتنگی‌های عاشقانه» از بسیاری فیلمک‌های شانه تخم مرغی بهتر است. این فیلم مسئله‌ای را بیان می‌کند که جزو مسائل دغدغه‌مند محسوب می‌شود. نقدی که از فیلم وجود دارد ساختاری است. به خوبی درک می‌کنم که کارگردان برای به وجود آوردن دو سکانس در فیلم سختی زیادی را کشیده است که یکی از این سکانس‌ها مربوط به بازی فروتن است که واقعاً تاثیرگذار است.
پنجاه و ششمین جلسه سینما روایت روز یکشنبه 15 شهریورماه در مجتمع فرهنگی اسوه برگزار شد.
در این جلسه علاوه بر محمد تقی فهیم منتقد سینما؛ محمد رضا شرف الدین تهیه کننده، اعظمیان؛ کارگردان و رسول شادمانی؛ مجری کارشناس برنامه حضور داشتند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شانزده + 13 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?