فرهاد توحیدی در گفت و گو با هنردستان:
مخاطبان جشنواره سبز مردمی هستند که به سادگی از کنار مسائل می‌گذرند

مخاطبان جشنواره سبز مردمی هستند که به سادگی از کنار مسائل می‌گذرندReviewed by مصطفی زبرجد on May 19Rating:

هنردستان: دبیر جشنواره فیلم سبز گفت:مخاطبان این جشنواره مردم هستند، مردمی که در این حوزه اطلاعات خیلی زیادی شاید نداشته باشند و از کنار بسیاری از مسائل و مشکلات زیست محیطی به سادگی رد می‌شوند.

هنردستان: فرهاد توحیدی دبیر پنجمین دوره جشنواره فیلم سبز درباره این جشنواره گفت: با اطلاع رسانی که در فضای مجازی صورت گرفته بینندگان زیادی در سالن های سینما حضور دارند.

فرهاد+توحیدی

وی افزود: مخاطبان این جشنواره مردم هستند، مردمی که در این حوزه اطلاعات خیلی زیادی شاید نداشته باشند و از کنار بسیاری از مسائل و مشکلات زیست محیطی به سادگی رد می شوند. فیلمهایی که در بخش بین المللی و در بخش ملی به نمایش در می آیند معتقد هستم که ظرفیت زیادی برای ایجاد بحث ها و موج هایی دارند که به نفع حفاظت از محیط زیست می توانند تلقی شوند و مردم با آگاهی که پیدا می کنند نسبت به مسائل زیست محیطی می توانند از خودشان رفتارهای موافق محیط زیست نشان دهند و در حفظ آن کوشا باشند.

توحیدی درباره نقش فیلمنامه در ساخت فیلم ها با موضوع محیط زیست عنوان کرد: به هر حال اگر در سینمای داستانی بحث کنیم مهمترین اصل فیلمنامه است که اگر خوب باشد می توانیم انتظار داشته باشیم فیلم خوب یا متوسط رو به خوبی را ببینیم ولی اگر فیلمنامه ای باشد که به خصوص در چنین موضوعاتی اشکال و اشتباه داشته باشد فیلمی هم که بر مبنای آن ساخته می شود چندان خوب نخواهد بود

دبیر پنجمین جشنواره فیلم سبز درباره نگارش فیلمنامه به شکل گروهی نیز بیان کرد: قطعا فیلمنامه نویس گروهی موثر است و در همه جای دنیا به شکل یک امر پذیرفته شده در آمده است. بالاخره خرد جمعی بهتر از یک عقل عمل می کند، در ایران هم کمابیش در حال شکل گیری است و امیدوارم اعتقاد به آن و همچنین تعداد آن بیشتر شود.

وی درباره محیط زیست در سینما و فرهنگسازی از طریق آن اظهار کرد: می توانیم به محیط زیست در سینما امیددوار باشیم و فکر می کنم این آغاز راه و توجه به مسائل زیست محیطی در سینمای ایران است البته همیشه سینمای ایران به خصوص در بخش مستند نسبت به مسائل محیط زیستی حساس بوده است و فیلم های درخشانی در این حوزه ساخته شده است.

توحیدی در پایان گفت: اگر جایی عقب ماندگی وجود دارد در حوزه فیلم داستانی است و در آن هم امیدوار هستم که در حوزه سینما و سریال سازیِ تلویزیون روی این قضیه تمرکز بیشتر شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?