در خانه اندیشمندان علوم انسانی؛
«مردم در سیاست ایران» آبراهامیان نقد می‌شود

«مردم در سیاست ایران» آبراهامیان نقد می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 23Rating:

هنردستان: کتاب «مردم در سیاست ایران» اثر جدید یرواند آبراهامیان با حضور مترجم آن در خانه اندیشمندان علوم انسانی نقد می‌شود.

13940902000278_PhotoA

به گزارش هنردستان کتاب «مردم در سیاست ایران: پنج پژوهش موردی» تألیف یرواند آبراهامیان با ترجمه بهرنگ رجبی از جمله آثار جدیدی است که در حوزه تاریخ و سیاست ایران منتشر شده و قرار است روز پنجشنبه پنجم آذر ساعت 15 در خانه اندیشمندان علوم انسانی نقد شود.

در این نشست علاوه بر مترجم، علیرضا ازغندی استاد گروه علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی تهران و حسین آبادیان استاد گروه تاریخ دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین حضور خواهند داشت.

کتاب «مردم در سیاست ایران» که با فروش خوبی در ایران مواجه شده، از پنچ مقاله با این عناوین تنظیم شده است: «نقش جمعیت‌های مردمی در انقلاب مشروطه‌ ایران»، «نقش جمعیت‌های مردمی در سیاست ایران؛ 1332ـ 1285»، «نقش جمعیت‌های مردمی در انقلاب ایران»، «کمونیسم و مسئله اشتراک در ایران: حزب توده و فرقه‌ی دموکرات» و «شکل‌گیری پرولتاریا در ایران مدرن، 1332ـ1320».

بهرنگ رجبی، مترجم اثر درباره‌ این کتاب می‌نویسد: «نقش و جایگاه مردم در سیاست، از همان آغاز بخشی مهم از فعالیت‌های پژوهشی آبراهامیان بوده. در تاریخ‌نگاری‌هایش بیشتر تمرکز داشته روی تحولاتی که آدم‌ها به‌ واسطه‌ خیابان باعث‌ شده‌اند تا تغییراتی که سیاستمداران سرِ میز مذاکره حاصل داده‌اند: او راویِ فشارهای از پایین است تا چانه‌زنی‌های در بالا ــ و در این مقاله‌هایش بیشتر از همه‌ جاهای دیگر هم.»

آبراهامیان استاد کالج باروک شهر نیویورک است و تا کنون آثار دیگر وی نیز مانند «ایران بین دو انقلاب» و «کودتا» با اقبال روبه‌رو شده است.

چاپ دوم کتاب «مردم در سیاست ایران: پنج پژوهش موردی» اثر یرواند آبراهامیان در 194 صفحه در قطع رقعی (شومیز)، شمارگان 1500 نسخه و به بهای 14 هزار تومان از سوی شر چشمه روانه بازار کتاب شده است.

خانه اندیشمندان علوم انسانی در خیابان استاد نجات‌الهی (ویلا) نبش خیابان ورشو قرار دارد.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

10 − 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?