«مردم در سیاست ایران» در صدر پرفروش ترین ها

«مردم در سیاست ایران» در صدر پرفروش ترین هاReviewed by آزیتا لاجوردی on Oct 19Rating:

هنردستان: کتاب «مردم در سیاست ایران» همچنان در صدر پرفروش‌های کتاب در ماه جاری است.

به گزارش هنردستان کتاب «مردم در سیاست ایران» نوشته یرواند آبراهامیان و ترجمه بهرنگ رجبی از کتاب‌های تازه انتشار یافته انتشارات چشمه است که در ماه جاری فروش خوبی داشته و معمولا در صدر پرفروش‌های هفته‌های متوالی این ماه بوده است.

این کتاب در فروشگاه شهر کتاب مرکزی بعد از کتاب “بی‌شعوری” خاویر کرمنت و “سرما نخوردی کوتی کوتی” از فرهاد حسن زاده در رتبه سوم کتاب‌های پرفروش، در فروشگاه شهر کتاب ابن سینا بعد از کتاب “هنر شفاف اندیشیدن” اثر رالف دوبلی و ترجمان عادل فردوسی‌پور، بهزاد توکلی و علی شهروز در رتبه دوم و در فروشگاه شهرکتاب شهید بهشتی، فروشگاه نشر چشمه، فروشگاه نشر ثالث و فروشگاه انتشارات مولی در صدر آثار پرفروش است.

در این کتاب شما شاهد و مخاطبِ 5 پژوهش موردی با سرفصل‌های “نقش جمعیت‌های مردمی در انقلاب مشروطه ایران”، ” نقش جمعیت‌های مردمی در سیاست ایران؛ 1332-1285 “، ” نقش جمعیت‌های مردمی در انقلاب ایران “، “کمونیسم و مسئله اشتراک در ایران:حزب توده و فرقه دموکرات” و “شکل‌گیری پرولتاریا در ایران مدرن،1332-1320” خواهید بود.

در پشت جلد کتاب چنین می‌خوانیم:”موضوع محوری پژوهش‌های یرواند آبراهامیان در این کتاب، تغییرات و تحولاتی است که نه از گذر گفت‌وگوها و بده بستان‌های سیاستمداران حرفه‌ای پشت درهای بسته، بلکه به واسطه حضور مردم در خیابان یا همبستگی اصناف و جمعیت‌ها برای رسیدن به خواسته‌هایی جمعی به دست آمده. این پژوهش‌ها از قدرتی می‌گویند که بی قدرتان جامعه دارند و از نقشی عمده که در شماری از گره‌گاه‌های تاریخ ایران داشته‌اند- و البته که این نقش آفرینی همیشه هم به حماسه‌هایی پر شور آفرین نینجامیده و گاه ناکامی‌هایی حاصل آورده که زندگی نسل‌هایی را به باد داده‌اند. این مقاله‌ها بررسی قوت‌ها و ضعف‌های چند نمونه از جنبش‌های مردمی در فرازهای تاریخی مهم این سرزمین‌اند، چند و چونی در این پرسش که آدم‌های کوچه و خیابان چه طور کوشیده‌اند فردای‌شان را بهتر کنند، کجاها موفق بوده‌اند و کجاها شکست خورده‌اند. ‌ “

کتاب “مردم در سیاست ایران” در چاپ نخست (ماه جاری) با شمارگان 1500 نسخه، 189 صفحه و با قیمت 14 هزار تومان منتشر شده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

4 × سه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?