مرضيه برومند:
انتخاب‌ها مشكل بود

انتخاب‌ها مشكل بودReviewed by Khademi on Jul 23Rating:

 هنردستان: با انتخاب آثار در بخش صحنه‌ای شانزدهمين جشنواره بين‌المللی تئاتر عروسكی تهران – مبارك،‌مرضيه برومند دبير اين دوره از جشنواره پيامی را صادر كرد:

 

images (4)

 

دوستان خوبم

هنرمندان عزيز شركت‌كننده در شانزدهمين جشنواره بين‌المللی نمايش عروسكی تهران- مبارك

سرانجام پس از گذشت 8 ماه از فراخوان جشنواره و گذشت 3 مرحله ارزيابی آثار شما توسط هيات‌های داوری، زمان آن رسيده كه اسامی گروه‌هايی كه موفق شده‌اند به بخش نهايی راه پيدا كنند، اعلام شود.

مي‌دانم كه همه شما در تهران و شهرهای ديگر عليرغم مشكلات و كاستی ها، سخت تلاش كرده‌ايد و همه بضاعت و توانتان را براي بهتر شدن اثرتان به كار بسته‌ايد و طبيعی است كه از نديدن نامتان در فهرست نهايی ناراحت و آزرده خاطر شويد. من هم از نديدن نمايش شما در جشنواره از ته دل متاسفم اما چه كنم؟!

سقف  آثار قابل پذيريش در جشنواره محدود است و امكان اجرای همه نمايش‌ها در جشنواره وجود ندارد.

از سوي ديگر خوشبختانه سطح كيفی آثار شركت‌كننده در اين جشنواره نسبت به دوره گذشته بسيار بالا بود و انتخاب نيز بسيار مشكل. به همين دليل با استفاده از اختيار دبيری جشنواره و موافقت مركز هنرهای نمايشی توانستيم سقف  تعداد آثار راه يافته را به 27 اثر در بخش صحنه‌ای و 17 اثر در بخش فضای باز افزايش دهيم كه البته اين افزايش بيشتر شامل نمايش‌هايی با مخاطب كودك و خانواده‌ و همچنين آثار گروه‌هاي شهرستانی شده است.

بسيازي از آثاری كه پذيرفته نشده‌اند، نيز بالقوه توان آن را داشتند كه به اثری درخشان تبديل شوند اما به دلايل گوناگون نتوانستند در اين رقابت موفق شوند، از صميم قلب اميدوارم اين گروه‌ها با دقت و تمركز و وقت بيشتر به كارشان ادامه دهند و در زمان مناسب‌تری نمايش خود را به اجرا برسانند، هر كمكی از دستم برايد در خدمت آنها هستم. اميدوارم به اين طريق بتوانيم در جشنواره بعدی شاهد حضور آثار بيشتری باشيم كه قبلا روی صحنه رفته‌اند.

از اعضاي گروه‌هايی كه كارشان پذيرفته نشده، خواهش می كنم به كمك دوستانی كه در جشنواره باقی مانده‌اند، بيايند و با ياری رساندن به آنها همچنان در كنار جشنواره باشند.

امسال هم چون دوره گذشته ميزبان آن دسته كارگردان‌های شهرستانی هستيم كه كارشان در جشنواره پذيرفته نشده است، اميدوارم حضور همگي شما در اين گردهمايی دوست داشتنی و تماشای آثار گوناگون ايرانی و بين‌المللی براي نمايش عروسكی ايران سودمند باشد.

به همه كسانی كه كارشان پذيرفته شده تبريك می گويم و برای همه نمايشگران عروسكی ايران آرزوی بهروزی و موفقيت دارم.

در پايان چنانچه هر يك از شما مي‌خواهيد، دلايل عدم انتخاب آثارتان را بدانيد، می توانيد از طريق خانه عروسك با هيات داروان و خود من تماس بگيريد و گفت‌وگو كنيد.

به اميد جشنواره‌ای پر از رنگ و با آسمانی آبی.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?