عیسی علیزاده خبر داد؛
مرمت خانه دکتر شریعتی به پایان رسید

مرمت خانه دکتر شریعتی به پایان رسیدReviewed by آزیتا لاجوردی on May 2Rating:

هنردستان: عیسی علیزاده (مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران) از پایان مرمت خانه دکتر شریعتی خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت بنا و لزوم توجه هرچه بیشتر بنا مرمت خانه دکتر در دستور کار سازمان قرار گرفته و در کمترین زمان این بنای تاریخی مرمت و بهسازی شد.

93dbcf9777b986dcee5e2b429716ecee_XL

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در این خانه ادامه داد: یکی از کارهای صورت گرفته برای بنا اضافه شدن بخش اداری به آن بود که سازمان با اضافه کردن یک فضای ۷۰ متری در بالای آن این امکان را برای کارمندان این خانه فراهم کرد تا در بخش اداری مستقر شده و تمام فضای اصلی بنا به عنوان موزه مورد استفاده قرار گیرد.

او باتاکید بر اینکه سازمان تلاش کرده تا در فعالیت‌های مرمتی خود فضای تاریخی و قدیمی سازمان را حفظ کند، افزود: به همین منظور کف سازی بخصوص در مورد موزایک‌های ساختمان به گونه‌ای بوده که مطابق با تمام بخش‌ها باشد و کمترین تغییر در فضای تاریخی خانه دکتر شریعتی اتفاق بیفتد.

به گفته علیزاده؛ خانه موزه دکتر علی شریعتی در تاریخ ۲۷ مرداد ۸۳ در فهرست آثار ملی ثبت شد و این موضوع این بنا را به عنوان یک اثر ملی که باید نسبت به آن حساس بود، معرفی می‌کند به همین دلیل زیباسازی تلاش کرده تا بهسازی آن را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

علیزاده با تاکید براینکه زیرزمین خانه به طور کامل مخروبه بود که مرمت و بهسازی شد، گفت: پیش از این خوردو دکتر شریعتی تعمیر و در حیاط خانه قرار گرفته بود که سازمان برای این وسیله نقلیه تاریخی سایه‌بان تعبیه کرد تا از باد و باران وآفتاب در امان باشد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?