رضا برجی:
مستندسازان ایرانی باید در نمایش صحیح تحولات و درگیری‌های کشورهای اسلامی منطقه پیشتاز باشند

مستندسازان ایرانی باید در نمایش صحیح تحولات و درگیری‌های کشورهای اسلامی منطقه پیشتاز باشندReviewed by Khademi on Sep 13Rating:

هنردستان: یک مستندساز و عکاس کانون‌های بحران دنیا بر تلاش بیشتر سینماگران کشور در نمایش صحیح تحولات و وقایع مناطق درگیر جنگ با گروههای تروریستی در مناطق اسلامی تاکید کرد.

 به گزارش هنردستان: رضا برجی در گفتگو با روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در همین خصوص خواستار توجه بیشتر مسئولین فرهنگی کشور از مستندسازان حوزه مقاومت شد و خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط بحرانی منطقه خاورمیانه این وظیفه خطیر برگردن سینماگران ایرانی است تا به عنوان یک هنرمند شیعه به معرفی آنچه که در دنیای اسلام در حال وقوع است بپردازند.

داوران جشنوره مقاومت

سازنده مستند «اشک و زیتون» در همین رابطه افزود: عصر امروز عصر رسانه‌های تصویری و رقابت بر سر انتشار سریع اطلاعات و تحولات روز دنیا است. هرکس که در این کارزار سریع‌تر، دقیق‌تر و البته جامع‌تر دست به نمایش اتفاقات جاری بزند، با اعتماد و استقبال بیشتری از سوی مخاطبان روبه رو خواهد شد.

این هنرمند جانباز شیمیایی حمایت های مادی و معنوی مسئولین فرهنگی را مهم‌ترین عامل در ساخت آثار نمایشی و تصویری در حوزه مقاومت عنوان کرد و گفت: روایت و نمایش همه جانبه رشادت‌های اخیر جبهه مقاومت اسلامی به دست مستندسازان آگاه به مسائل روز و تنها به مدد حمایت‌های مادی و معنوی مسئولین فرهنگی کشور امر امکان‌پذیر است.

وی ضمن اظهار خرسندی از توانایی بالای کشور در خصوص ابزار و امکانات فنی سینمایی یادآور شد: خوشبختانه در کشور از امکانات فنی خوبی در زمینه فیلمسازی برخوردار هستیم؛ اما مهم‌تر از دارا بودن ابزار، توجه به موضوعات استراتژیک همچون افشاگری اقدامات تروریسم جهانی در سطح کشورهای منطقه است.

این هنرمند دارای اولین نشان ایثار  با تاکید بر نیت رسانه‌های غربی از پوشش دهی خبری همه جانبه از اتفاقات جنگی مربوط به گروه جعلی داعش گفت: رسانه‌های غربی با اینکه از آفت‌های گروههای تروریستی در امان نیستند اما با بزرگنمایی و تحریف بسیاری از اخبار و گزارشات منطقه و در اصل حمایت‌های رسانه‌ای از گروه‌های تروریستی همسو، قصد تشدید اوضاع و برهم زدن معادلات سیاسی در منطقه را دارند.

وی در همین راستا افزود: اگر ما نتوانیم با تولیدات تصویری از درگیری‌های موجود در حوزه سینما و تلویزیون، بر جامعه خود تاثیر بگذاریم، این دشمنان اسلام هستند که به سرعت حاضر شده و تصمیم به جلب نظر مردم به سمت دیدگاه‌ها و نیات شوم خود می‌کنند.

سازنده مستند «سربرنیتسا» احقاق حقوق مردم مظلوم جهان را یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران خواند و ادامه داد: با توجه به اینکه خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران در مسیر دفاع از حقوق مظلوم است ضرورت ویژه‌ای احساس می‌شود تا صاحبان اندیشه و هنرمندان کشور ما، جلوتر از رسانه‌ها و سینماگران دیگر ممالک غیر مسلمان به نمایش مظلومیت مردم کشورهایی نظیر عراق، سوریه، یمن، بحرین و … بپردازند.

برجی در خاتمه رسالت جشنواره فیلم مقاومت را، اشاعه و معرفی مفاهیم عمیقی چون هنر پایداری خواند و با ارائه راه‌کاری خاطرنشان کرد: این جشنواره می‌تواند تقدیر از فیلمسازان جوان در این حوزه را در قالب حمایت از ساخت فیلم بعدی آنها ارائه داده و از این طریق نسل جدید سینماگران را به سمت مباحث مهمی از جمله مقاومت اسلامی تشویق کند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?