مستند «اسپانیایی اصیل» از شبکه افق

مستند «اسپانیایی اصیل» از شبکه افقReviewed by Khademi on Oct 10Rating:

هنردستان: مستند «اسپانیایی اصیل» با موضوع گرایش به دین مبین اسلام در اسپانیا برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه ۲۰ مهرماه در نظر گرفته شده است.

به گزارش  هنردستان؛ مستند «اسپانیایی اصیل» درباره رامون است، مردی اسپانیایی که حالا اسمش «علی عباس» شده و روش جدیدی برای زندگی اش انتخاب کرده است.

اسپانیایی اصیل

او در مورد وضعیت اسلام در این کشور اروپایی صحبت می کند، کشوری که زمانی اندلس نامیده می شد و تحت قلمرو حکومت اسلامی قرار داشت.

سرنوشت اسپانیا در طول تاریخ بسیار خواندنی است، بعد از اینکه مسلمانان مدت زمانی بر آن حکومت کردند، دین الهی به تدریج در آن کمرنگ شد و حالا آثار محدودی از آن باقی مانده است.

آنچه در این مستند می بینیم این است که در اسپانیا هنوز هم نسبت به اسلام اموی تنفر وجود دارد چون حکومت اسلامی آنجا بیش از اینکه یک تمدن اسلامی باشد، یک دولت جنگجو و خونریز محسوب می شد.

علی عباس که اصالتا اسپانیایی است و در خانواده‌ ای رشد یافته که اجدادش مسلمان بوده اند تعریف می کند که پدران او اسلام اموی را پیشتر کنار گذاشته بودند ولی این مرد اسپانیایی مجددا اسلام را به عنوان آیین زندگی بخش انتخاب کرده است.

تاراگونا، سابادل و بارسلونا سه شهری هستند که مستند «اسپانیایی اصیل» در آنجا فیلمبرداری شده است.

این مستند کاری است از سید محسن موسوی که برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه ۲۰ مهرماه ساعت های ۱۹:۳۰ و ۲۴ در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت های ۸ و ۱۴ روز بعد روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?