پیشکسوت سینما در گفتگوی اختصاصی با هنردستان
مشایخی: ساخت فیلم برای حضرت فاطمه نیازمند خودشناسی و خداشناسی است

مشایخی: ساخت فیلم برای حضرت فاطمه نیازمند خودشناسی و خداشناسی استReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 12Rating:

هنردستان: در ساخت اثر مذهبی در کنار ایمان به موضوع اثر باید خداجویی و اعمال خدایی در سازنده اثر وجود داشته باشد. در واقع فرد ابتدا باید به خودشناسی رسیده و سپس پس از خداشناسی اقدام به معرفی نشانه های خلقت و الگوها بپردازد.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ جمشید مشایخی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در خصوص شخصیت حضرت فاطمه زهرا (ص) گفت: بانوی دو عالم و مولا علی با شخصیت، بزرگ منشی و خصایص انسانی خود الگویی برای ما و جهانیان هستند تا درست رفتار کنیم.

Jamshid Mashayekhi CHeshmack.com

مشایخی افزود: خداوند  از بندگانش محبت به موجودات خلق شده اش را می خواهد و نمونه این اعمال را بانوی بزرگوار اسلام به کرات انجام داده اند. رسیدن به گیاهی خشک شده یا گربه ای گرسنه نمونه اعمالی است که انسان خداجو در کمترین شکل رفتار باید داشته باشد.

این بازیگر سینما در خصوص ساخت اثری که به شکل مستقیم به شخصیت حضرت فاطمه بپردازد اظهار کرد: بانوی بزرگوار اسلام نیازی ندارند که از ایشان فیلم یا برنامه ای ساخته شود. هدف ایشان انتقال انسانیت و اعمال خدایی بوده است و اگر ما برای ایشان ارزش و احترام قائل بودیم در درجه اول به اصول و ارزش های گفته شده آنها عمل می کردیم.

مشایخی ادامه داد: در تولید آثار مذهبی افرادی داشته و داریم که دست به ساخت زده اند و قصد تولید دارند اما حقیقت این است که خود قابلیت لازم را نداشته و ندارند یعنی آن ارتباط خداجویی که برای تولید یک کار نیاز است در آنها به میزان کافی نبوده و نیست.

وی با تاکید بر مقدمات فردی در ساخت اثری در موضوع شخصیت بانوی دو عالم بیان کرد: در کنار ایمان به موضوع اثر باید خداجویی و اعمال خدایی در سازنده اثر وجود داشته باشد. در واقع فرد ابتدا باید به خودشناسی رسیده و سپس پس از خداشناسی اقدام به معرفی نشانه های خلقت و الگوها بپردازد. به هر تقدیر برای آمادگی و رسیدن به قابلیت ساخت یک اثر، شخص باید ایمان، انسانیت و شناخت همه جانبه را در خود داشته باشد.

مشایخی در پایان گفت: متاسفانه هنوز به انسان های والامقام در درجه پایین تر از حضرت فاطمه نیز پرداخته نشده است که در واقع باید ارتباط قلبی و دلی با خدا، عشق به ایران و ایرانی و حرفه ای که مشغول است در فرد باشد تا نتیجه خوبی رقم بخورد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?