پس از چهار سال؛
«مصطفی مستور» دست به قلم می‌شود

«مصطفی مستور» دست به قلم می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jan 10Rating:

هنردستان: مصطفی مستور بعد چهار سال رمان تازه‌ای منتشر می‌کند.

shafaf+andishidan+ronamayee-01

به گزارش هنردستان مستور بعد از انتشارِ آخرین اثر داستانی‌اش با نامِ «سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار» که در سالِ 1390 منتشر شده بود، رمانِ کوتاهِ «رساله درباره‌ی نادر فارابی» را تحویل نشرچشمه داده‌است.

مستور پیش از این آثاری چون «استخوان‌های خوک و دست‌های جذامی» (1383)، «تهران در بعدازظهر» (1389)، «حکایت عشقی بی‌قاف، بی‌شین، بی‌نقطه» (1384)، «دویدن در میدان تاریک مین» (1385) و چند اثر دیگر را با نشرچشمه منتشر کرده‌ بود.

رمانِ جدید مستور از نظر ساختارِ روایی با آثارِ قبلی‌اش بسیار متفاوت است. در این داستان با کارکردهای نوِ تکنیکی این نویسنده‌ روبه‌رو هستیم که قصه‌ی غیبتِ عجیبِ یک شخصیت را ساخته و خواننده‌اش را با انواعِ پرسش‌های ریز و درشت روبه‌رو می‌کند.

«رساله درباره‌ی نادر فارابی» بستری رئالیستی دارد که با رویکردی فلسفی، سازوکارهایپلیسی و معمایی را به کار گرفته است. این رمان درباره‌ی غیب‌‌ شدن ترانه‌سرایی است که پیش از این در صحنه‌ی بسیار کوتاهی از رمان «سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار» ظاهر شده بود. داستان کاوشی است درباره‌ی حضور و غیبتِ قهرمانِ داستان و احتمال‌هایی که پسِ این غیبتِ عجیب وجود دارد.

مستور یکی از پُرفروش‌ترین نویسند‌گان ایرانی محسوب می‌شود که عمده‌ی آثارش با تجدید چاپ‌های متعدد همراه می‌شوند. رمانِ مشهور این نویسنده با نام «روی ماه خداوند را ببوس» نیز یکی از سه کتابِ پرفروش پانزده سال اخیر ادبیات ایران است.

رمان کوتاه«رساله درباره‌ی نادر فارابی» به‌زودی توسط نشرچشمه منتشر می‌شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

5 × سه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?