معاون وزیر ارشاد درپی درگذشت فرهنگ شریف پیام تسلیتی صادر کرد

معاون وزیر ارشاد درپی درگذشت فرهنگ شریف پیام تسلیتی صادر کردReviewed by Khademi on Sep 7Rating:

هنردستان: معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درپی درگذشت استاد فرهنگ شریف – نوازنده پیشکسوت تار – پیام تسلیتی منتشر کرد.

به گزارش هنردستان؛ در پیام تسلیت علی مرادخانی – معاون امور هنری وزارت ارشاد – آمده است:

 علی مرادخانی

«انالله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تاثر، خبر درگذشت هنرمند فرهیخته و والامقام استاد فرهنگ شریف دریافت گردید. آثار ارزشمند، شاگردان هنرمند و فعالیت‌های گسترده فرهنگی و هنری ایشان، نام فرهنگ شریف را در صدر فهرست نام‌آوران هنر موسیقی ایران قرار داده و یاد او را در حافظه مردم هنردوست ماندگار ساخته است.

دانش گسترده، بینش عمیق و منش انسانی در کنار پنجه توانا و نوای دلنشین تار فرهنگ شریف، جمع دلداگان به استاد را در طول یک عمر فعالیت هنری افزود و فقدان وی، همه دوستان، شاگردان و ارادتمندان وی را به سوگ نشاند.

اینجانب این ضایعه بزرگ را به جامعه هنری کشور، بویژه بازماندگان معزز آن هنرمند فقید تسلیت می‌گویم و برای روح آن مرحوم علو درجات، آمرزش و آرامش مسالت دارم.»

این استاد موسیقی و نوازنده صاحب‌نام تار صبح امروز (چهارشنبه، ۱۷ شهریورماه) در ۸۵ سالگی در تهران دارفانی را وداع گفت. براساس اعلام قرار است، پیکر فرهنگ شریف ساعت ۹ صبح روز شنبه، ۲۰ شهریورماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع شود.

منبع: ایلنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?