مهرداد فلاحتگر در گفتگو با هنردستان:
معترضان دیروزی سینما مسئولان بدتر از قبلی‌های خود شده‌اند

معترضان دیروزی سینما مسئولان بدتر از قبلی‌های خود شده‌اندReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 20Rating:

هنردستان:عضو کنونی شورای پروانه نمایش تا زمانی که خود فیلم می‏ ساخت در مطبوعات زبان به اعتراض می‏  گشود و از ارشاد به شدت انتقاد می کرد اما اکنون گیوتین برداشته و گردن می زند.

هنردستان – مصطفی زبرجد/ مهرداد فلاحتگر بازیگر و کارگردان در خصوص وضعیت فیلم ویدئویی خود «تو یک علامت سوال بزرگی»گفت: این فیلم ویدئویی که به دنبال حضور آن در جشنواره یاس بودم به جهت ممیزی های خنده دار شورای پروانه ساخت با مشکل روبرو و متاسفانه در حضور آن خلل ایجاد شد.

وی افزود: چند اشکال از فیلم من گرفته اند که با خونسردی آنها را پاسخ دادم اما اشکالی که باعث پرخاشگری من شد این بود که گفته اند آدمهای قصه من منطق ندارند.اسم فیلم من تو یک علامت سوال بزرگی است که شخصیت پردازی با موضوع منطبق و بیان کننده آدمهای غیر منطقی است که این اشکال آنها خنده دار است.

DSCF2252

فلاحتگر در خصوص دفاع و توضیحات خود از اثرش در شورا گفت: من با 57 سال تجربه سینمایی قطعا شناخت دارم و این نکته را به عضو شورا هم گفتم که طبیعتا من اشتباه نمیکنم بلکه از این زاویه نگاه کنید که در فیلم حرفی زده ام و اثر حرف دارد،آن هم با آدم های ساده،مهربان و با گذشت.در این فیلم دارم بدبینی را نقد می‏ کنم اما اعضای شورا بدبینانه نگاه می‏ کنند. اگر قرار بوده فیلمنامه اثرم با اشکال روبرو شود چرا در ابتدا پروانه ساخت صادر شد؟

این کارگردان که دلی پر درد داشت عنوان کرد: عضو کنونی شورای پروانه ساخت تا زمانی که خود فیلم می‏ ساخت در مطبوعات زبان به اعتراض می‏ گشود و از ارشاد به شدت انتقاد می کرد اما اکنون گیوتین برداشته و گردن می زند. به نظر می رسد با اعتراض هایشان در گذشته مسئولیتی گرفته اند و اکنون خود جایی نشسته اند که به آن اعتراض می‏ کردند ولی عملشان بدتر از قبلی هاست.

فلاحتگر ادامه داد: من با تجربه ای که در سینما اعم از بازیگری،مدیر تولید و تهیه کنندگی در کنار دوستان و مسئولین از روز اول اعطای مجوز ویدئویی به موسسات پرده نقره ای،تصویر دنیای هنر،پارس ویدئو به عنوان مشاور در کنارشان بودم و برای ویدئو زحمت کشیده ام و آنوقت عضو شورا که نویسنده تئاتر است و با توجه به فاصله دنیای تئاتر و سینما باید در مورد اثر من که تخصص در ویدئو پشت آن است نظر دهد.من ویدئو ساخته ام نه تئاتر.

وی در خصوص اینگونه داوری ها عنوان کرد: این نوع برخورد به مرور زمان هنرمندان را به کنج خانه برده یا اساسا فیلمی ساخته نمی شود که در صورت عدم تولید جشنواره،سینما،مخاطب،رسانه و شبکه خانگی وجود نخواهد داشت که در پیشرفت هنر تصویر موثر باشد.

فلاحتگر گفت: در شورای نمایش باید دلسوزانه برخورد شود و دستها را باز بگذارند،شورا نباید رو در روی هنرمندان قرار گیرد،این شورا به جهت عدم شناخت از ویدئو صلاحیت نداشته و باید تغییر کند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهار × 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?