معرفی برنده گران‌ترین جایزه سینمایی استرالیا

معرفی برنده گران‌ترین جایزه سینمایی استرالیاReviewed by Khademi on Aug 28Rating:

هنردستان: فیلمی درباره بزرگ شدن ساخته رزمری مه‌یرز نوشته متیو ویتت به عنوان برنده گران‌ترین جایزه سینمایی استرالیا انتخاب شد.

به گزارش هنردستان؛ «دختر خواب» با دریافت گران‌ترین جایزه فیلم استرالیا موفق شد تا فیلم محبوب جاسپر جونز را در جشنواره سینه‌فست آز پشت سر بگذارد.

فیلمی درباره بزرگ شدن

این فیلم که رزمری مه‌یرز آن را کارگردانی کرده و فیلمنامه‌اش توسط متیو ویتت نوشته شده است، جایزه ۱۰۰ هزار دلاری جشنواره را به خانه برد. این فیلم موفق شد تا ۳۰ مدعی این بخش را پشت سر بگذارد و برنده رقابت سال استرالیا شود.

این فیلم داستان زندگی گرتا دریسکول را روایت می‌کند- که نقش او را بتانی ویتمور بازیگر ۱۶ ساله ملبورنی ایفا کرده – و سفری در دنیا فانتزی و داستان‌های پریان است.

گیلیان آرمسترانگ کارگردان که ریاست گروه داوران را برعهده داشت گفت: هیات داوران متفق‌القول این فیلم را انتخاب کرد. وی این فیلم را خیره‌کننده، شجاع، سرراست، بامزه و دل‌انگیز خواند و بازی‌های آن را ستود.

فیلم دیگری که احتمال زیادی برای موفقیت آن می‌رفت یعنی «جاسپر جونز» نیز ساخته یک کارگردان زن یعنی راشل پرکینز بود.

در آغاز جشنواره امسال، آرمسترانگ گفته بود صنعت فیلم استرالیا هنوز راه زیادی دارد تا بتواند به برابری جنسیتی برسد و با اشاره به وجود کارگردان‌های زن مشهوری چون جین کمپیون و جوسلین مورهاوس گفته بود، هنوز تعداد زنان کارگردان صنعت فیلم استرالیا کافی نیست.

این در حالی است که نسبت جنسیتی در مدرسه‌های فیلمسازی استرالیا ۵۰-۵۰ است، اما تنها ۱۷ درصد زنان به کارگردانی می‌پردازند و موقعیت‌های یکسان برای فارغ‌التحصیلان دختر و پسر وجود ندارد.

آرمسترانگ برای دستاوردهای فوق‌العاده‌اش به عنوان یک کارگردان استرالیایی به عنوان افسانه سینمای ۲۰۱۶ جشنواره فیلم استرالیا معرفی شد.

جشنواره فیلم استرالیا ۹ سال است که ایجاد شده و امسال با رشد ۲۰ درصدی شاهد حضور ۲۳ هزار نفر در آن بود. در این برنامه دولت اعلام کرد که دو سال دیگر به عنوان اسپانسر از این جشنواره حمایت می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?