معرفی بهترین فیلم «جشنواره‌ی رم»

معرفی بهترین فیلم «جشنواره‌ی رم»Reviewed by Khademi on Oct 23Rating:

هنردستان: فیلم «کاپیتان فنتستیک» جایزه ویژه «انتخاب مردم» را از یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رم در کشور ایتالیا دریافت کرد.

به گزارش هنردستان؛ فیلم «کاپیتان فنتستیک» به کارگردانی «مت راس» درباره پدری با بازی «ویگو مورتنسن» است که پس از بستری شدن همسرش به دلیل اختلال دو قطبی در بیمارستان، تلاش می‌کند شش فرزندش را با حساسیت فراوانی تربیت و بزرگ کند و با سختگیری آنها را مجبور به یادگیری و مطالعه علوم مختلف می‌کند اما مرگ همسرش شرایط متفاوتی را برای او و فرزندانش رقم می‌زند.

جشنواره روم

«مت راس» و «ویگو مورتنسن» کارگردان و بازیگر فیلم «کاپیتان فنتستیک» هر دو در جشنواره فیلم رم حضور داشتند و جایزه اول این رویداد سینمایی را از آن خود کردند.

فیلم «کاپیتان هنتستیک» حضور درخشانی در جشنواره‌ها داشته و پس از نمایش آغازین در جشنواره «ساندنس»، جایزه بهترین کارگردانی بخش نوعی نگاه کن را از آن خود کرد و سپس در جشنواره فیلم «دوویل» و «کارلوی‌واری» نیز جایزه بهترین فیلم را از نگاه مخاطبان کسب کرد.

جشنواره فیلم رم امسال میزبان نمایش 72 فیلم از 26 کشور جهان بود و چهره‌های سرشناسی چون «مریل استریپ»، «تام هنکس»، «روبرتو بنینی» و «ویگو مورتنسن» از میهمانان ویژه جشنواره بودند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?