معرفی داوران بخش تصویرسازی هنر جوان.

معرفی داوران بخش تصویرسازی هنر جوان.Reviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 1Rating:

هنردستان: معرفی داوران بخش تصویرسازی هنر جوان.

به گزارش هنردستان: داوران بخش تصویرسازی هفتمین جشنواره هنر جوان معرفی شدند. در این بخش كه با موضوعات خانواده از منظر اسلام (فرصت‌ها، تهدیدها، خانواده مطلوب) و غدیر خم برگزار می شود، اكبر نیكان پور، محمدحسین صلواتیان و حسن روح الأمین داوری آثار را بر عهده دارند.

سوابق هنری این داوران بدین شرح است:
اكبر نیكان‌پور متولد 1335 در شهر اردبیل، فارغ التحصیل كارشناسی ارشد رشته نقاشی از دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دارای مدرك درجه یك هنری(دكترا) است.

تصویر‌ساز كتاب‌های كودكان و تصویرساز برای مطبوعات كودك و نوجوان به مدت 20 سال، مدرس كارشناسی و كارشناسی ارشد در رشته های تصویرسازی و نقاشی دانشگاه‌ها، داور چندین نمایشگاه داخلی و بین‌المللی و عضو هیئت داوری چندین نمایشگاه تصویرگری كودكان و دانشجویان سراسر كشور، شركت در چندین سمینار تصویرگری در بلونیای ایتالیا و مصاحبه‌های متعدد ازجمله فعالیت‌های هنری نیكان‌پورهستند.

او همچنین مشاور و مدیر هنری، دارای چندین جایزه داخلی و جهانی و مؤلف كتاب‌های بسیاری در زمینه تصویرگری است.

_محمدحسین صلواتیان متولد 12 تیر 1340در شهر همدان، كارشناسی كارگردانی انیمیشن از دانشكده‌ صدا و سیما دارد.

وی فعالیت تصویرگری خود را از سال 1368 شروع كرد. انتشار بیش از 1000 عنوان كتاب داخل كشور و بیش از 100 عنوان كتاب خارج از كشور و قریب به 1500 شماره مجله داخلی و خارجی از دیگر فعالیت های این هنرمند به شمار می رود.

سابقه‌ تدریس در چند دانشكده‌ هنری، داور بین‌المللی مسابقات كاریكاتور ایران در سال 1374، داور بین‌المللی اولین و دومین دوره مسابقه نقاشی كودكان، مدیرمسئول مجله كیهان بچه ها از سایر فعالیتهای این هنرمند است.

ازجمله آثار تصویرگری این هنرمند می توان به مجموعه كتاب‌های: قصه‌ ما مثل شد، روزی بود روزی نبود، یك قل دو قل، داستان‌های مثنوی، قصه‌های قرآنی و … اشاره كرد.

_حسن روح الأمین متولد 1364 تهران؛ فارغ التحصیل مقطع كارشناسی نقاشی است. فعالیت در زمینه انیمیشن و طراحی شخصیت، پس زمینه و استوری بورد از فعالیت های این هنرمند به شمار می رود.

تدریس در دانشكده هنرهای زیبا، حوزه هنری انقلاب اسلامی، برپایی كارگاه های آموزشی تصویرسازی در شهرستانها و همكاری با نشریات داخلی و خارجی در زمیه تصویرسازی از دیگر فعالیتهای هنری این هنرمند است.

گفتنی است؛ هدف حــوزه هنــری انقلاب اسلامی از ایجاد هفتمین جشنــواره هنـرجـوان، گسترش فعالیت‌های هنری متناسب با اهداف متعالی انقلاب اسلامی، شناسایی، معرفی و تشویق استعدادهای هنرمندان جوان، فراهم آوردن زمینه و بستر مناسب فعالیت‌های هنری برای جوانان كشور، بازشناسی ارزش‌های هنر معاصر و هنر اسلامی در فعالیت‌های هنری جوانان كشور، فـراهم آوردن زمینه شكوفایـی آرا و نظرات جوانان در بـررسی و تحلیـل جریانات هنـر معاصر آموزش هنـر و هنـر جوان، ایجاد شرایط مناسب برای ساماندهـی و حمایت از فعالیت‌های هنری جوانان كشور  است.

یادآور میشود؛ مهلت ثبت نام اولیه در سایت تا 20 شهریور و آخرین مهلت ارسال آثار در جشنواره تا 31 شهریور1394 است و هنرمندان میتوانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همكف، دبیرخانه مركزی جشنواره های حوزه هنری ارسال كنند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نه + یازده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?