این هفته در شبکه مستند سیما ببینید؛
معرفی نخبه برتر قزوین در «من ایرانی‌ام»/ دانشمند برتر جهان در سال 2015

معرفی نخبه برتر قزوین در «من ایرانی‌ام»/ دانشمند برتر جهان در سال 2015Reviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 22Rating:

هنردستان: «من ایرانی ام» از تولیدات جدید شبکه مستند سیما این هفته به معرفی دکتر سعید عباسبندی دکترای ریاضی کاربردی مدیریت علمی‌دانشگاه امام خمینی قزوین می‌پردازد.

snapshot20151029232351

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی‌ شبکه مستند سیما، مهدی بخشی مقدم کارگردان مجموعه «من ایرانی ام» درباره این قسمت توضیح داد: دکتر عباسبندی اولین استادی است که در زمینه ریاضیات کاربردی در ایران دکترا گرفته است. او سه بار در هفته به قزوین می‌رود و برمی‌گردد و ما در پشت سر گذاشتن این فاصله 180 کیلومتری در کنار او هستیم.
وی افزود: دختر استاد نیز در دانشگاهی که پدر تدریس می‌کند، مشغول به تحصیل است. همسر او نیز در زمینه گویندگی و دوبله فعالیت می‌کند.

snapshot20151029233007
بخشی مقدم یادآور شد: عباسبندی جزو نخبه های برتر قزوین و مشاور استاندار قزوین است. در سال 2015 که جدول جدید تامسون رویترز منتشر شد، عباسبندی همچنان جزو یک درصد دانشمند برتر جهان معرفی شده بود.
دکتر سعید عباسبندی متولد 1345 در تهران استاد تمام ریاضیات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی و دانشگاه آزاد واحد قزوین نخستین دارنده مدرک دکترای ریاضیات کاربردی از دانشگاه‌های داخل است.
وی در طی سالهای فعالیتش به موفقیتهای بسیاری دست یافته از جمله اینکه یکی از مقالات وی در سال ۲۰۰۹ به عنوان مقاله برگزیده در زمینه ریاضیات انتخاب شد، در سال ۲۰۱۲ در جمع یک درصد برتر دانشمندان جهان در رشته ریاضیات قرار گرفت، در سال ۲۰۱۴ در صدر ریاضی‌دانان جهان قرار گرفت، از سوی پایگاه اطلاعات علمی‌ISIو سايت تامسون رويترز که در سال 2014 انتشار یافت، با 3539 ارجاع در فاصله سال ۲۰۱2-۲۰۰2 که به مقالات ایشان صورت گرفته در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان که توليد علم کرده‌اند قرار گرفته است.

snapshot20151029232631
«من ایرانی‌ام» تولید مشترک شبکه‌های مستند و پرس تی وی است و به 10 تن از دانشمندان ایرانی می‌پردازد. افرادی که در نشریه آی اس آی و سایت تامسون رویترز به عنوان یک درصد دانشمند برتر جهان شناخته شده اند که تولید علم می‌کنند و مقالاتشان جزو پراستنادترین مقالات این رسانه ها بوده است.
در جدول سایت تامسون رویترز 20 دانشمند ایرانی هستند که 10 نفر از آنها خارج از کشور زندگی می‌کنند و 10 نفر دیگر ساکن ایران هستند و «من ایرانی ام» به زندگی حرفه‌ای، علمی‌ و شخصی دانشمندانی پرداخته که در کشور مانده اند.
ایرانی هایی که قادرند در بهترین دانشگاه های جهان کار کنند اما به عشق کشورشان و دانشجویان ایرانی مانده اند و به وطنشان خدمت می‌کنند. آنها تنها انتظار دارند بیشتر مورد توجه قرار بگیرند تا بتوانند اتفاقات بهتری را رقم بزنند.
در قسمت اول این مجموعه دکتر فرنوش فریدبد بانوی دانشمند و جوان‌ترین دانشمند بین‌المللی ایران، در قسمت دوم دکتر سیاوش ریاحی عضو هیأت علمی‌انستیتو نفت و گاز دانشگاه تهران و در قسمت سوم دکتر داوود دومیری گنجی استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل معرفی شد.
عوامل «من ایرانی ام» عبارتند از تهیه‌کننده: عماد خدابخش، کارگردان: مهدی بخشی مقدم، دستیار کارگردان و برنامه ریز: وحید شمشیریان، تصویربردار: سرکیو مسگری، صدابردار: قادر قادری، دستیار تصویربردار: محسن ایستیری، مدیر تولید: حمید احمدی، تدوین: داود قادری.
این مجموعه دوشنبه ها ساعت 21:30 روی آنتن می‌رود و قسمت چهارم آن نیز دوم آذر پخش خواهد شد. بازپخش این قسمت ساعت 6:30 چهارشنبه چهارم آذر و 18:30 جمعه ششم آذر خواهد بود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

4 × 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?