با اجرا در تماشاخانه پرویز فنی زاده؛
معنوی، توکل نیا، شفیعی و مظفری از «دیفونه» گفتند

معنوی، توکل نیا، شفیعی و مظفری از «دیفونه» گفتندReviewed by مصطفی زبرجد on May 25Rating:

هنردستان: هنرمندان از تئاتر و نمایش «دیفونه» که این روزها در تماشاخانه پرویز فنی زاده روی صحنه است گفتند.

هنردستان: این روزها نمایش «دیفونه» در سالن استاد پرویز فنی زاده مرکز آفرینش های هنر روی صحنه است و مخاطبان بسیاری اعم از هنرمندان و فعالان عرصه هنر از این نمایش استقبال کرده اند. «دیفونه» که با کارگردانی و بازی فرزین حاجیلو موجب شگفتی بسیاری شده  قرار است صرف امور خیریه و عام المنفعه شود. با برخی هنرمندان درباره این نمایش گفت‌وگویی ترتیب داده ایم.

«دیفونه» نور علی نور است

امید معنوی از خوانندگان موسیقی آیینی و سنتی کشور درباره «نمایش دیفونه» گفت: من به دلیل مشغله های کاری به ندرت تئاتر می بینم، وقتی دعوت شدم برای آمدن دو دل بودم اما الان به خودم تبریک می گویم که این ساعات را وقت گذاشتم و این کار تاثیرگذار را دیدم.

امید معنوی

معنوی در خصوص کیفیت این کار اظهار کرد: به فرزین حاجیلو تبریک می گویم. همه بچه ها خوب بودند اما گل طلایی و تیر نهایی را فرزین زد. من در دقایق پایانی بسیار گریه کردم و لذت بردم از اینکه یک کار می تواند پایان عرفانیِ تاثیر گذارِ دلی داشته باشد. کار تمام گروه از منشی صحنه گرفته تا کارگردانی بسیار خوب بود، به نظرم کار خیلی شیکی بود و همه حرفها در تک تک دیالوگها حس می شد می خواهد به یک نتیجه خوب برسد و آن نتیجه را دیدم و خوشحالم که وقت را تلف نکردم و درست استفاده کردم.

خواننده موسیقی آیینی و سنتی کشور افزود: در خصوص این کار حیف است و باید در سالن بزرگ با جمعیت زیاد برگزار شود. از این به بعد که بیرون می روم دوستان را پیشنهاد می دهم که کار را ببینند تا شرایط اجرای چنین کاری در جاهای بزرگتر و نام آشناتر که مردم می توانند کار را ببینند فراهم شود چون حیف این کار است. دوستان گروه هم بیکار ننشینند و در این مورد اقدام کنند.

معنوی در پایان گفت: در مورد متن پیشنهاد ندارم. کار پخته شده و به مرحله ای رسیده که بیرون از اینجا به راحتی برای عموم اجرا شود. آرزو می کنم کارهای از این جنس با موضوعات آیینی،اعتقادی، ارزشی هر روز انجام شود به خصوص این نمایش که در مورد امام رضاست و نور علی نور است .

متن های قوی تری باید انتخاب شود

حسن توکل نیا  کارگردان تئاتر نیز بیان کرد: زحمت و صداقت بچه های جلو و پشت صحنه نظر من را جلب کرد و امیدوارم در کارهای بهتر موفق باشند.

حسن توکل نیا

توکل نیا در پایان گفت: باید متن های به نظر قوی تری را انتخاب کنند تا تاثیر بیشتری بگذارد چون یک مقداری احساس کردم بوی شعار می داد ولی واقعا صادقانه زحمت کشیده بودند فقط امیدوارم متن های آینده شان بهتر و قوی تر باشد.

گروه «دیفونه» باید به همکاری خود ادامه دهند

حسن شفیعی  بازیگر تئاتر نیز گفت: تبریک می گویم به امید حاجیلو که قبلا در دو کار هم بازی بودیم و به عنوان اولین کار در مقام کارگردانی خیلی خوب بود، من دوست داشتم، نقش دیوانه که بازی کرده بود قابل باور بود.

وی در خصوص کیفیت «دیفونه» عنوان کرد: در هر صورت هر کاری یک معایب و نواقصی دارد کاری که امشب دیدیم شاید به متنش و برخی بازی ها ایراداتی وارد بود، ولی من فکر نمی کردم که کار تا این حد خوب باشد، نسبت به تجربه اولین کارگردانی کار بسیار خوبی بود و صد در صد کار بعدی حاجیلو بهتر از این هم خواهد شد.

این بازیگر تئاتر افزود: این کارگردان همین که کار می کند، از جیبش مایه می گذارد و یک صندوق خیریه هم برای معلولین گذاشته است این واقعا جای تشکر دارد.

وی در خصوص همکاری گروهی و پیشرفت در یک اثر بیان کرد: آدم یک گروه منسجم داشته باشد خیلی خوب است، بچه ها سراغ نوشته هایی روند که وادارشان کند که کنکاش کنند در نقش، متن هایی که حرفی برای گفتن داشته باشد هم ایرانی و هم خارجی و از اساتید اهل فن مشاوره بگیرند و این گروه را حفظ کنند.

حسین شفیعی

شفیعی در پایان گفت: اگر این گروه در سالیان متمادی حفظ شوند باعث می شود که خوب هم را بشناسند گروههایی که در سالهای خیلی قبل داشتیم که استادان انتظامی و نصیریان تاکید کردند که گروهای منسجم داشته باشید و در کنار هم باشید. متن های بهتری کار کنند، ادامه دهند، امیدوارم حمایت های مالی هم از جوانان شود و به کارشان ارزش گذاشته شود.

«دیفونه» معنویت و کمدی را با هم دارد

رضا مظفری فوتبالیست رکوردار گینس گفت: من چیزی که دیدم این که یک فضای معنوی را در کنار طنز ایجاد کردند که فضای خاصی را کارگردان این اثر ساخته بود، خیلی لذت برم.

وی افزود: کارهای زیادی در تئاتر دعوت شدم و دیدم اما این کار لذتی داشت که در کارهای دیگر ندیدم چون در این کار معنویت و کمدی بود و مخاطب خسته نمی شد. به همه عوامل کار و فرزین حاجیلو که مرا دعوت کرد تا این نمایش زیبا را ببینم خسته نباشید می گویم .

رضا مظفری

مظفری در پایان گفت: اگر بشود قسمت دوم این کار ساخته شود بهتر است، ادامه دار باشد مخاطبان بیشتری جذب می کند یعنی به گونه ای پایانش را  تمام کند که مخاطب دنبال ادامه اش باشد

 

 

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?