برگزاری نشست جشنواره «وقف» با همکاری سایت خبری هنردستان
مقیمی: 200 اثر ارسالی داریم/ جشنواره تا چهارم بهمن ماه تمدید شده است

مقیمی: 200 اثر ارسالی داریم/ جشنواره تا چهارم بهمن ماه تمدید شده استReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 27Rating:

هنردستان: نشست مطبوعاتی چهارمین دوره جشنواره سراسری فیلم وقف صبح روز یکشبه ششم دی ماه در موسسه آزاد غیرانتفاعی پارسان و با همکاری سایت خبری هنردستان در حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

آزیتا لاجوردی: هنردستان/ نشست مطبوعاتی چهارمین دوره جشنواره سراسری «وقف؛ چشمه همیشه جاری» با حضور سهیل مقیمی؛ دبیر جشنواره، سید مهدی مطهری؛ معاونت فرهنگی هنری اوقاف و محمدرضا نظری؛ مدیر روابط عمومی اوقاف برگزار شد.

مقیمی

در ابتدای این نشست، سهیل مقیمی عنوان کرد: جشنواره «وقف؛ چشمه همیشه جاری» با هدف آشنا کردن عموم جامعه با مسئله وقف برگزار شده است و از یک سو با توجه به پیشرفت تکنولوژی های رسانه ای و ابزار های جدید تولید متن و تصویر و از سوی دیگر به دلیل عمومی شدن استفاده از این تکنولوژی ها در میان مردم و فراگیر شدن آن می توان از این پتانسیل برای ارائه مضامین و موضوعات دینی و مذهبی به آحاد جامعه بهره مند شد.

وی در ادامه اشاره کرد:  این جشنواره شامل بخش های مختلفی از جمله فیلم کوتاه، تیزر، کلیپ، نماهنگ و پاپ آپ موزیک هایی با مضامین دینی و مذهبی است. آیتم های صوتی و پادکست و فیلم بلند سینمایی نیز در این بخش ها گنجانده شده است.

سید مهدی مطهری معاونت فرهنگی و هنری اوقاف در این نشست درباره پدیده وقف و آثار آن در جامعه امروز گفت: وقف عملی همواره جاری و ساری است که هیچ گاه متوقف نمی شود و نفع آن تا مدت ها باقی خواهد ماند و به همین خاطر است که این جشنواره با نام «وقف؛ چشمه همیشه جاری» نامگذاری شده است.

وی همچنین گفت: درباره موضوع وقف باید نگاه جدید و مدرنی در جامعه ایجاد شود چرا که با توجه به بیانات مقام معظم رهبری وقف امروزه می تواند در حوزه های مختلفی چون وقف در محیط زیست، وقف در گسترش فضای مجازی و … صورت گیرد.

????????????????????????????????????

در ادامه نشست سهیل مقیمی خبر داد: تاکنون بیش از 200 اثر به دبیرخانه فرستاده شده است و زمان ارسال آثار تا چهارم بهمن ماه تمدید شده است و علاقمندان می توانند با مراجعه به وبسایت جشنواره و ثبت نام در آن آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی درباره هیات داوران جشنواره فیلم وقت نیز گفت که هیئت داوران هم در بخش تکنیکی و فنی و هم محتوایی به بررسی طرح ها و آثار می پردازند.

چهارمین جشنواره سراسری وقف؛ چشمه همیشه جاری 29 بهمن ماه برگزار می شود و به طرح هایی که انتخاب شوند بودجه حمایتی تخصیص داده می شود. مبلغ این بودجه حمایتی حداکثر 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در انتهای نشست معاون فرهنگی و هنری اوقاف عنوان کرد که اکران عمومی فیلم ها در مجتمع فرهنگی بصیرت در شرق تهران برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق آن متعاقبا اعلام می شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شانزده − 16 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?