مدير مركز هنرهاي نمايشي به مناسبت آغاز جشنواره نمايش عروسكي پیام داد؛
مهدی شفیعی: عروسك‌ها روايتگر‌های صادقي هستند

مهدی شفیعی: عروسك‌ها روايتگر‌های صادقي هستندReviewed by لیلا فتح الله پور on Aug 22Rating:

هنردستان: «مهدي شفيعي»  به مناسبت آغاز جشنواره بين‌المللي نمايش عروسكي تهران- مبارك، پيام داد.

به گزارش هنردستان به نقل از ستاد خبري شانزدهمين جشنواره بين‌المللي نمايش عروسكي تهران- مبارك، در اين پيام آمده است:

هنر، نجیب ترین فرصت گفت‌وگو است. گفتگویی كه اغلب سرشار از پرسش و کنجکاوی است. فطرت زلال هنرمند همواره جستجوگر جاودانگی و سعادت است و تحقق این آرمان جز به زبانی ساده و صمیمانه ممکن نخواهد بود. تئاتر هنر گفت‌وگو است، هنری که آگاهانه روایتگر زندگی بشر بوده است.

مهدی شفیعی

زبان نمایش، بنا به اثرگذاری و صداقت، تشنه‌ترین مخاطبان خود را به چشمه سار درک و دانایی رهنمون بوده است. در این آرمان شهر، پیکرک‌ها و عروسک‌ها اما، زلال‌ترین و ساده‌ترین راویانی هستند که به مدد روح بی‌آلایش و صفای باطن خویش، گویای واقعیت‌ها و جویای حقیقت هستند..

وي در ادامه پيام آورده: فراموش نکنیم روزگار ما روزگار افسوس‌ها و دریغ‌هاست و برای آن‌چه که از دست داده‌ایم و آن‌چه که جستجویش می‌کنیم، عروسک‌ها، راویان صادقی هستند که بی‌هیچ واهمه‌ای ناگواری و گوارایی جهان را می‌آفرینند.

دنیای عروسک‌ها، دنیای کنجکاوی و پرسشگری است، دنیایی که با گلایه از خشم‌ها و خشونت‌ها، شادی و صلح را برای همه‌ جغرافیا آرزومند است.

شانزدهمین جشنواره‌ تئاتر عروسکی با بهره مندی از اهدافی تحول آفرین که جستجوگر شیوه های مبتکرانه در این گونه تئاتری و خلق جامعه‌ای امیدوار و با نشاط است، می‌تواند گذرگاه ملت‌ها و فرهنگ‌هایی باشد که فراتر از مرزهای سرزمینی، به هویتی مشترک می‌اندیشند. هویتی که می‌تواند معنویت و زیبایی که دو گوهر دیریاب جان‌های آگاه است، را به ساده‌ترین انگاره‌ها به نام خویش کند.

در این جشنواره با «مبارک» که میزبان مهربان عروسک‌هاست همراه می شویم. یادمان باشد آن‌ها آمده‌اند تا به سهم خود زندگی ما را زیباتر کنند. همین می تواند مبارک‌ترین بهانه این جشنواره باشد.

 

 

 

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?