سومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی کانون نمایش‌های آیینی و سنتی
مهلت ارسال آثار تا پایان مردادماه تمدید شد

مهلت ارسال آثار تا پایان مردادماه تمدید شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 20Rating:

هنردستان: با توجه به درخواست هنرمندان، مهلت ارسال آثار به سومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی (بازی نامه نویسى)کانون نمایش های آیینی وسنتى تا پایان مردادماه سال جارى تمدید شد.

به گزارش هنردستان به نقل از فارس؛ کانون نمایش ­های آیینی و سنتی اداره کل هنرهای نمایشی، سومین دوره مسابقه نمایشنامه ­نویسی (بازی­‌نامه نویسی) را به منظور گسترش ادبیات نمایشی ملی، برگزار می کند و با توجه به اقبالی که از این جشنواره از سوی هنرمندان شده است و درخواست های مکرر آن ها مهلت ارسال آثار برای شرکت در این رویداد تا پایان مردادماه تمدید شد.پیش از این مهلت شرکت در این جشنواره 30 خردادماه اعلام شده بود.

تئاتر

آثار برگزیده بدون ارزیابی متون به بخش انتخاب آثار جشنواره نمایشهاى آیینى وسنتى درسال١٣٩٦راه پیدا می کنند.

مطابق فراخوان در این مسابقه نمایشنامه هایی که بر اساس شاخص های نوشتاری یکی از گونه های شناخته شده نمایش های آیینی و سنتی ایرانی مانند تعزیه، شبیه مضحک، تقلید و تخت حوضی، سیاه بازی، بقال بازی، عروسکی سنتی- خیمه شب بازی، جی جی بی جی، صندوق بازی، خم بازی – بازی­ های نمایشی زنانه، نقالی، پرده­ خوانی و … نوشته شده باشند به رقابت می پردازند.

سومین مسابقه بازی‌نامه نویسی در دو بخش ویژه و آزاد برگزار می شود. در بخش ویژه نمایشنامه های متاثر از آثار نظامی گنجوی و عطار نیشابوری مورد نظر خواهند بود.

نمایشنامه ها نباید پیش از این چاپ شده باشند. هر نمایشنامه نویس تا سه اثر خود را می تواند براى حضور دراین رقابت ارسال نماید. اثاربرگزیده در گرایش های مختلف تا سقف 5 میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.

 براساس فراخوان مذکور،آثار برگزیده این مسابقه در اولویت انتخاب برای هجدهمین جشنواره نمایش­ های آیینی و سنتی خواهند بود.

نمایشنامه نویسان می توانند با تکمیل فرم تقاضای حضور و ارسال سه نسخه از نمایشنامه تایپ شده در محیط WORDروی لوح فشرده، خلاصه سوابق هنری در یک صفحه A4تایپ شده و خلاصه نمایشنامه در یک صفحه A4 تایپ شده در این مسابقه شرکت کنند.

نشانی دبیرخانه در تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کوربن، شماره 18، طبقه اول، کانون نمایش هایی آیینی سنتی واقع شده است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?