کوروش یغمایی :
موزیک مدرن ایران وارد عرصه جهانی شد/ناگزیر آثارم را به شیوه جهانی منتشر می کنم

موزیک مدرن ایران وارد عرصه جهانی شد/ناگزیر آثارم را به شیوه جهانی منتشر می کنمReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 10Rating:

هنردستان: ورود موزیک مدرن ایران به عرصه جهانی برای نخستین بار، با پخش آلبوم مَلِک جمشید توسط کمپانی پژوهشی آمریکایی (Now-Again Records)

به گزارش هنردستان ؛ کوروش یغمایی درخصوص شرایط  انتشار آلبوم «ملک جمشید» در ایران گفت:با بهانه گیری های مختلف از پخش این آلبوم در ایران جلوگیری شد.

وی گفت: آلبوم ملک جمشید منتشر شد ، اما نه آنگونه که می خواستم در سرزمین و میهنم ایران ، بلکه درکشوری دیگر و برای جهانیان منتشر شد.

کوروش یغمایی

او همچنین گزارشی کوتاهی را در این باره به پیشگاه مردم ایران ارائه داد که به شرح زیر است:

از آغاز کار دولت پیشین؛ از پخش آلبوم «ملک جمشید» با وجود داشتن مجوز شعر و موسیقی (به شیوه سلیقه ای)  جلوگیری شد و مدت سه سال است که با بهانه گیری های گوناگون، باوجود گرفتن مجوز شعر و موسیقی برای بار دوم و بازسازی آن در استودیو ؛ معاونت هنری دولت تازه از پخش آن جلوگیری می کند .
از سوی دیگر ، همانگونه که معاونت هنری وزارت ارشاد نیز آگاه می باشد ، سه سال از درخواست پخش همین آلبوم ( ملک جمشید ) ازسوی یک کمپانی پژوهشی آمریکایی (Now-Again Records) برای پخش در جهان ( به جز ایران ) -درجایگاه یک آلبوم جهانی با شعر پارسی که برای نخستین بار نام ایران را در گستره موسیقی روز جهان مطرح می سازد – می گذرد . از آنجا که من همواره در اندیشه آن بوده ام که آثار هنری ام ، به دست صاحبان اصلی اش یعنی مردم ایران برسد از کمپانی یاد شده درخواست کردم برای هم زمانی پخش آلبوم درایران وجهان تا گرفتن مجوزپخش درایران ، کار را به تعویق بیاندارد . اما سرانجام وقت کشی های اداری بدون قید معاونت هنری( یعنی ارایه ندادن هر گونه پاسخ رسمی تا کنون ) گریبانگیر این کمپانی آمریکایی هم شد و مدیریت و دست اندرکاران آن پس از سه سال انتظاربیهوده ، با بهت وحیرت هنوز چشم به راه صدور مجوز آلبوم درایران ماندند !
هر چند که در 37 سالی که  پشت سرنهاده ایم ،در طول  27 سال ممنوعیت های گوناگون هنری را با شکیبایی و ایستادگی گذرانده ام ، اما بر پایه وظیفه ای ملی وهنری که همواره بر دوش خود احساس می کنم ، برای ثبت و حفظ این دست آورد مهم فرهنگی که نام ایران را برای نخستین باردر رسانه های موسیقی روز جهانی مطرح می سازد ، ناگریز و نا گزیر « با پوزش از پیشگاه مردم فرهیخته وگرانمایه ایران » آلبوم ملک جمشید و درپی آن دیگر آثارموسیقی خود را در خارج از ایران و به شیوه ای جهانی منتشر خواهم کرد ، به هر روی آلبوم ملک جمشید منتشر شد ، اما نه آنگونه که می خواستم در سرزمین و میهنم ایران ، بلکه درکشوری دیگر و برای جهانیان . با آرزوی پیروزی و سربلندی برای سرزمینم ایران و هم میهنانم که همواره مهرشان را در دل دارم .
کوروش یغمایی
خرداد 1395

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?