تلفیق تئاتر و موسیقی در یک شب؛
«مینیاتور» با گروه سپهری روی صحنه می‌رود

«مینیاتور» با گروه سپهری روی صحنه می‌رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 12Rating:

هنردستان: گروه موسیقی سیمین سپهر همراه با گروه نمایش ˝مینیاتور˝ در فرهنگسرای نیاوران برنامه اجرا می‌کند.

69843_635959910663900771_m

به گزارش هنردستان به نقل از هنرآنلاین گروه موسیقی سیمین سپهر به خوانندگی و سرپرستی سوسن سپهری همراه با گروه نمایش “مینیاتور” به سرپرستی بنفشه امیری دوم اردیبهشت ساعت 15 در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

سوسن سپهری عضو و سرپرست این گروه موسیقی با اعلام این خبر گفت: در این اجرا اعضای دو گروه به صورت مستقل و یک در میان، قطعاتی را اجرا می‌کنند که از یک سو شامل موسیقی و آواز و از سوی دیگر، شامل شعرخوانی و نمایش است.

وی افزود: تصور کنید یک عصر عادی، صدای موسیقی ایرانی به گوش برسد، کتاب شعر نفیسی را باز کرده باشید و به ظرافت و زیبایی یک نقاشی مینیاتور چشم دوخته باشید. انگار به‌یک‌باره مینیاتور جان بگیرد، صفحه‏‌ کتاب تبدیل به صحنه اجرا شود و زنان تصویر به حرکت درآیند. با همان لباس و پوشش، همان ظرافت و زیبایی، همان سادگی و صمیمیت. نه در سال‏‌های دور، در همین روزگار ماست.

سوسن سپهری (خواننده و سرپرست گروه)، غزال ناظر فصیحی (نوازنده پیانو) و سپیده شایان راد (نوازنده تنبک) افرادی هستند که در گروه سیمین سپهر هنرنمایی خواهند کرد.

سوسن سپهری متولد ۱۳۳۸ موسیقی را با گذراندن دوره‌های آموزش ردیف شهرام ناظری در مؤسسه “چاووش” طی سال‌های ۱۳۵۹-۱۳۶۱ آغاز کرد و مراحل آموزش ردیف را با گذراندن ردیف‌های فریبا داوودی در مؤسسه “تماشاگه راز” طی سال‌های ۱۳۷۴-۱۳۷۶ تکمیل کرد. در کنار این دوره‌های آموزشی، ردیف‌های آوازی صدیق تعریف و محسن کرامتی را به صورت خصوصی فرا گرفت.

این خواننده موسیقی ایرانی علاوه بر ردیف، موفق به گذراندن دوره آموزشی تلفیق شعر و آواز نزد زنده‌یاد دکتر حسین عمومی طی سال‌های ۱۳۷۶-۱۳۸۷ شد. وی در حال حاضر علاوه بر اجرای کنسرت، فعالیت‌های خود را در حوزه آموزش ردیف‌های آوازی ادامه می‌دهد.

همچنین، بنفشه امیری (طراح و سرپرست گروه)، سارا کاظمی سبزوار (دراماتورژ)، بنفشه امیری، تینا تبریزی زاده، گلناز شکیبا و سارا رفوگر (نقش‌آفرینان) اعضای گروه “مینیاتور” را تشکیل می‌دهند.

این گروه نمایشی تلاش می‌کنند تا با ارائه حرکات نمایشی برگرفته‌شده از ویژگی‌های اصیل قومی، تاریخی، مذهبی و فرهنگی ابعاد مختلف فرهنگ ایران‌زمین را به نمایش گذارند. آن‌ها با روایت داستانی به اجرای حرکات آئینی و بیان احساسات می‌پردازند و در کنار آن آموزه‌های مردمی، شعر، داستان و موسیقی متنوع ایرانی را محور توجه قرار می‌دهند. مینیاتور از سال ۱۳۹۱ به سرپرستی بنفشه امیری فعالیت خود را در زمینه حرکات نمایشی، اصیل، بومی و کلاسیک ایرانی آغاز کرده است.

علاقه‌مندان به تهیه بلیت این اجرا می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت به نشانی www.iranconcert.com و یا از طریق شماره تلفن‌های 22655459 و 22655457 اقدام به خرید کنند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?