نقد، سینما و سینماگران/ 6
نادری: نقد جدی و تعامل به شدت کم است/ بهترین منتقدان در دنیای فیلم کوتاه تربیت و بزرگ شدند

نادری: نقد جدی و تعامل به شدت کم است/ بهترین منتقدان در دنیای فیلم کوتاه تربیت و بزرگ شدندReviewed by مصطفی زبرجد on Dec 14Rating:

هنردستان: بهترین منتقدانی که وجود دارند در دنیای فیلم کوتاه تربیت و بزرگ شدند و فیلم ساختند. اما فشار زندگی کمتر فرصت به آنها می دهد که فیلم های کوتاه ببینند و نقد کنند یعنی نقد جدی کم داریم.

هنردستان:مصطفی زبرجد/ کارگردان سینما مهدی نادری؛ در خصوص تعامل بین منتقد و فیلمسازگفت: تعامل این دو گروه به دلیل سرمایه و شلوغ بودن جمعیت سینما و تعداد فیلم‏های بلند، به شدت کم است اما بهترین منتقدانی که وجود دارند در دنیای فیلم کوتاه تربیت و بزرگ شدند و فیلم ساختند. اما فشار زندگی کمتر فرصت به آنها می دهد که فیلم های کوتاه ببینند و نقد کنند یعنی نقد جدی کم داریم.

وی در خصوص فیلم کوتاه در سینمای ایران گفت: اگر بخواهیم تمثیلی حرف بزنیم فیلم کوتاه مثل نهالستانی است که باید آبیاری شود و به آن رسید تا به بهشت تبدیل شود. تکنیک‏ها، فرم‏ها، داستان‏های جدید و هر مورد نیک و شجاعانه از فیلم کوتاه شروع می‏ شود.

کارگردان جشنواره‏ای کشورمان تصریح کرد: این در حالی است که در فیلم‏های بلند و سرمایه زیاد ترس از ریسک و موارد به کار برده در فیلم کوتاه و حرف های جدید وجود دارد. ایران جوانترین کشور دنیاست که با این همه جوان و استعداد، شاهکار است و در هیچ کجا این همه جوان نمی‏ توانیم پیدا کنیم.

نادری گفت: سینما راه خود را خوب می رود اما سوال اینجاست که آیا سرمایه گذاری و سرمایه داری در سینمای ایران به این مسئله توجه می کند و روزی را خواهیم دید که تعداد محدودی فیلمساز داشته باشیم که هیچگاه رویای فیلمسازی بلند نداشته باشند و اینکه سینمای کوتاه مثل چشمه زاینده حضور داشته باشد؟ سینمای ایران هرساله فراز و نشیب دارد اما به جهت نیروهای جوان حفظ خواهد شد.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

11 − 2 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?