نامزدهای نهایی جایزه‌ «جورج اورول» معرفی شدند

نامزدهای نهایی جایزه‌ «جورج اورول» معرفی شدندReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 23Rating:

هنردستان: جایزه‌ی کتاب «جورج اورول» اسامی نامزدهای نهایی این دوره را معرفی کرد.

1628761

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، شش کتاب با موضوعاتی همچون انقلاب مصر، پیامدهای جنگ عراق و آمریکا و گروه‌های تروریستی در خاورمیانه به فهرست نهایی نامزدهای جایزه ادبیات سیاسی «جورج اورول» 2016 راه پیدا کردند.

برنده این جایزه 3000 پوندی روز 26 می معرفی می‌شود. جایزه «جورج اورول» پیش‌تر به نویسندگانی چون «آلن جانسون»،‌ «اندریا گیلیز» و «رجا شهاده» تعلق گرفته است.

به گزارش گاردین، آثار برگزیده در این مرحله، کتاب‌هایی از «جای کی»، «فردیناند مونت»، «اما اسکای»، «وندل استیونسون»، «جیسون برک» و «آرکای اوستروفسکی» هستند.

جایزه 3000 پوندی «جورج اورول» شامل بخش‌های روزنامه‌نگاری، وبلاگ‌نویسی و گزارش اجتماعی نیز هست. این جایزه که در سال 1993 راه‌اندازی شده‌، سالانه به نویسندگانی تعلق می‌گیرد که با آثارشان به آرمان‌های «جورج اورول» نزدیک‌ترند. هدف نویسنده «1984» “تبدیل ادبیات سیاسی به اثری هنری” بود.

جایزه‌ «جورج اورول» ابتدا در بخش کتاب سیاسی کار خود را آغاز کرد. بعدها بخش روزنامه‌نگاری و در سال 2008 جایزه‌ وبلاگ‌نویسی نیز به آن اضافه شد. از سال گذشته بخش جدیدی هم به این جوایز اضافه شده که به بهترین اثر در حوزه گزارش اجتماعی تعلق می‌گیرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?