گفتگو با برنده دیپلم افتخار بخش ملی داستانی «سما»؛
نجاتی: فیلمنامه نویسی گروهی در ایران نیاز به همفکری و سازش دارد

نجاتی: فیلمنامه نویسی گروهی در ایران نیاز به همفکری و سازش داردReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 15Rating:

هنردستان: فیلمنامه نویسی گروهی برای من مهم است و اصلا فیلمنامه نویسی فردی برای من بی معنی است مگر اینکه واقعا استثنا باشد. اگر بین گروه و افراد یک تیم دعوا نشود فیلمنامه نویسی تیمی در ایران امکان پذیر است.

هنردستان: سعید نجاتی برنده دیپلم افتخار بخش ملی داستانی عروج از منا در جشنواره «سما» برای فیلم «صُراهی» در خصوص این جشنواره گفت: امسال نسبت به دوره گذشته بسیاربهتر شده بود. امیدوارم جشنواره روند رو به رشد خود را ادامه دهد منتها ضعفی که وجود دارد همزمانی اکران فیلم های کوتاه با فیلم های سینمایی است و این دلخوری به وجود می آورد چون فیلم کوتاه ارزشمندتر است. وقتی فیلم بلند همزمان اکران می شود مردم می روند و فیلم بلند می بینند. اینکه بگوییم تخصصا می روند سینما ببینند غلط است چون مردم سینما می روند و بعد اولویت بندی می کنند که چه فیلمی ببینند و این

خوب نیست.photo_2016-04-15_15-12-18

وی افزود: نسبت به سال گذشته نظم بیشتری را شاهد بودیم. به عوامل اجرایی خسته نباشید می‏ گویم و شعارشان هم برای جشنواره ایده آل است.

نجاتی در خصوص کیفیت فیلمنامه در این دوره اظهار کرد: چند فیلم را دیدم اما فیلمنامه ای که پرستوی زرین را گرفت ندیده ام. فیلمنامه من هم بد نبود و اگر ریا نباشد حقش بود که حداقل لوح تقدیر را بگیرد.

نویسنده «صُراحی» در خصوص فیلمنامه نویسی فردی و تیمی و امکان آن در ایران گفت: ما فیلمنامه را با علی توکلی، سروش الله بخش نائینی، عماد ابو عطا املاچی، با بیس فیلمنامه آقای توکلی به پایان رساندیم. فیلمنامه نویسی گروهی برای من مهم است و اصلا فیلمنامه نویسی فردی برای من بی معنی است مگر اینکه واقعا استثنا باشد. اگر بین گروه و افراد یک تیم دعوا نشود فیلمنامه نویسی تیمی در ایران امکان پذیر است.

وی در خصوص فروش بالای سینمای ایران عنوان کرد: وقتی در پشت درهای سینما مردم می گویند فلان شبکه تبلیغ کرده دوست دارم ببینم، قطعا به این می رسیم که شبکه های بیگانه باعث شدند فروش سینمای ایران تغییر کند .

نجاتی در پایان گفت: امیدوارم تلویزیون اقدامی کند که مردم به سیما علاقمند شوند چرا که مخاطبان آن کم نیستند.

گفتنی است؛ در کارنامه هنری سعید نجاتی که مدرس دانشگاه و فیلم کوتاه در انجمن سینمای جوان تهران و قم است، فیلم‌های «صراحی»، «بی‌بی» و «همیشه تو اول سلام می‌کنی» به‌ چشم می‌خورد که همزمان با ساخت این فیلم تولید شده‌اند

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?