نخستین فیلم کیارستمی پس از انقلاب در فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می آید

نخستین فیلم کیارستمی پس از انقلاب در فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می آیدReviewed by Khademi on Jul 13Rating:

هنردستان: اکران فیلم «قضیه شکل اول، شکل دوم، راه حل اول» ساخته عباس کیارستمی به پاس بزرگداشت این کارگردان بین المللی، شنبه ۲۶ تیرماه در سینماتک فرهنگسرای نیاوران برگزارمی شود.

به گزارش هنردستان؛ در سومین نشست سینماتک فرهنگسرای نیاوران نخستین فیلم عباس کیارستمی کارگردان صاحب سبک سینمای ایران با عنوان «قضیه شکل اول، شکل دوم، راه حل اول» به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اکران و در ادامه مورد نقد و بررسی قرار می گیرد .

کیارستمی

این فیلم مستندی درباره یک معلم است که گروهی از دانش‌آموزان را از کلاس اخراج می‌کند به این دلیل که هیچ‌یک از آنها به زدن روی میز اقرار نمی‌کند. در شکل دوم یکی از دانش‌آموزان، مقصر را معرفی می‌کند و اجازه پیدا می کند به کلاس برگردد. این فیلم در دو شکل فیلمبرداری شده است.

نقد و بررسی این فیلم نیز به عهده علی اکبر عالمی‌ است. عالمی فارغ التحصیل رشته رادیو و تلویزیون از دانشکده هنرهای دراماتیک است. وی دکترای سینما را نیز از انگلستان دریافت کرده است وعلاوه بر تألیف و ترجمه کتب سینمایی، دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف سینمایی را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

عباس کیارستمی یکی از چهره های محبوب سینمای ایران است که توانسته بود با ارائه شیوه های خلاقانه در آثارش توجه بسیاری از صاحب نظران و منتقدان را به خود جلب کند. پیش از این فیلم «اولی‌ها» یکی دیگر از آثار این هنرمند، شنبه ۸ خرداد ماه با حضور شیوا مقانلو در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران مورد نقد و بررسی قرار گرفته بود .

زمان اکران این فیلم از ساعت ۱۹ تا ۲۲ است.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?