با خطاطی «محمد حیدری»؛
نخستین کتاب خوشنویسی رباعیات خیام رونمایی می‌شود

نخستین کتاب خوشنویسی رباعیات خیام رونمایی می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 9Rating:

هنردستان: نخستین کتاب خوشنویسی رباعیات خیام به صورت کامل، با عنوان «چارانه‌های بهارانه خیام» به خطاطی شکسته نستعلیق استاد «محمد حیدری» رونمایی می‌شود.

13950121000344_PhotoA

به گزارش هنردستان به نقل از فارس،‌ نخستین کتاب خوشنویسی رباعیات خیام به صورت کامل، با عنوان «چارانه‌های بهارانه خیام» به خطاطی شکسته نستعلیق استاد «محمد حیدری» و مقدمه میر جلال الدّین کزازی رونمایی می‌شود.

در این کتاب نفیس، رباعیات خیام به 4 زبان دنیا ترجمه شده است و آئین رونمایی ساعت 16 روز جمعه سوم اردیبهشت ماه با حضور فرهیختگان و هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، استاد «محمد حیدری» متولد 1338 از ابرکوه است؛ وی از سال 1356 فعالیت خوشنویسی خود را آغاز کرد و در سال 1378 مدرک استادی را از انجمن خوشنویسان ایران گرفت.

از جمله فعالیت‌های وی می‌توان به عضویت در شورای سیاست‌گذاری جشنواره خوشنویسی اکو، مشاوره هنری ریاست موسسه فرهنگی اکو، مدیریت نگارخانه بین‌المللی اکو، عضویت در شورای ارزشیابی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو دوره، عضویت در شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و مشارکت در جشنواره‌‌ها و نمایشگاه‌های معتبر ایرانی و خارجی از سال 1360 تاکنون اشاره کرد.

همچنین خوشنویسی کتاب‌های سواران آفتاب، فرمان حضرت علی (ع) به مالک اشتر، مادر، ساغر و سامان، مشعله خاوری و تألیف و خوشنویسی کتاب از نیستان بخش دیگری از فعالیت‌های این استاد است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?