صدیق در گفتگوی اختصاصی با هنردستان:
نسبت به برنامه های فرهنگی و سازندگان آن تنگ نظری وجود دارد/موافق تبلیغات ماهواره ای هستم

نسبت به برنامه های فرهنگی و سازندگان آن تنگ نظری وجود دارد/موافق تبلیغات ماهواره ای هستمReviewed by Khademi on Aug 9Rating:

هنردستان: مجری برنامه «کتاب باز» گفت: در شبکه های مختلف سیما بخش های کوتاهی با موضوع کتاب بوده اما آنقدر تنگ نظری وجود دارد که شاید بسیاری از تولید این آثار کناره گیری یا دوری می کنند.

به گزارش هنردستان؛ امیرحسین صدیق درباره برنامه «کتاب باز» و برنامه های اینچنینی در حوزه فرهنگ و هنر و کتاب گفت: تلویزیون در اوضاع و احوال این روزهای برنامه های خود همین که قصد کرده تا برنامه ای با موضوع کتاب بسازد ارزشمند است. امیدوارم با این امکانات محدود و تلاشی که همه در شرایط موجود انجام می دهیم تاثیر خوبِ درستی اتفاق بیفتد.
وی افزود:همه بچه ها حتی به میزان کم خواهان این نتیجه هستند و اگر هرکس به تنهایی باعث شود یک نفر یک کتاب بخواند کار موثری انجام شده است.

امیر حسین صدیق

صدیق درباره چرایی نبودن برنامه ها با موضوع معرفی کتاب در تلویزیون اظهار کرد: در شبکه های مختلف سیما بخش های کوتاهی با موضوع کتاب بوده اما آنقدر تنگ نظری وجود دارد که شاید بسیاری از تولید این آثار کناره گیری یا دوری می کنند. برنامه ای تولید می شود و مسئول یا متولی برنامه های فرهنگی به کیفیت اثر ایراد می گیرد و باید و نبایدهایی را به اثر روا می دارد در حالی که در قبال مسئله فرهنگی که روی زمین افتاده و همه روی آن لگد می کنند اگر یکی برداشت، خاک آن را تکان داد و به دیگران نشان داد نباید نسبت به او و برنامه اش با حب و بغض رفتار کنیم.
بازیگر «قصه های تا به تا» درباره ساخت چنین برنامه هایی در تلویزیون در آینده بیان کرد: امیدوارم این راه ادامه داشته باشد البته باید پول دهند. در تولید همین برنامه در ابتدای راه مشکلات عدیده ای وجود داشت که نمونه آن ضبط برنامه در فضای گرم به جهت نداشتن کولر بود که همه عوامل و مهمانان برنامه در گرما سخت ترین شرایط را سپری کردند و دلیل آن بی پولی بود.
صدیق با عجیب خواندن بی پولی گفت: با مبلغ کمی می شود در اعتلای فرهنگ موثر بود در حالی که به جای فرهنگسازی و اعتلای بخش فرهنگی، هزینه های بسیاری برای برنامه های صرفا سرگرمی پرداخت می شود، بگذریم که بودجه و زمان برنامه «کتاب باز» کمترین میزان را برخوردار است و تنها چیزی که گروه را مصمم به جلو می برد عشقشان به کار فرهنگی و امید به تاثیر آن در جامعه است.
این بازیگر درباره تاثیر برنامه بر مخاطب و فروش کتاب عنوان کرد: شخصا در فضاهای مجازی می شنوم و می بینم که افراد زیادی به کتاب های معرفی شده در برنامه علاقه نشان می دهند و به دنبال خواندن آن و حتی دوباره آن می روند. این کامنت ها نسبت به برنامه در فضاهای مجازی وجود دارد. با حداقل امکانات و زحمات زیادِ دوستان تاثیر خوبی اتفاق افتاده ولی این برنامه احتیاج دارد که مستدام و طولانی تر باشد.
وی با گلایه از نامناسب بودن زمان پخش برنامه اظهار کرد: ما صاحب این برنامه هستیم و نمی دانیم که چه ساعتی قرار است پخش شود. خودم از ساعتی قبل تلویزیون را روی شبکه نسیم می گذارم تا ببینم شبکه هوس کرده چه ساعتی برنامه را پخش کند. این خیلی بد است و آن وقت می گوییم چرا شبکه ماهواره ای اینقدر برنامه اش مخاطب دارد؟ دلیل آن این است که سر ساعت به مخاطب خوداحترام می گذارد.
صدیق ادامه داد: شبکه خارجی می داند که فلان خانم خانه دار که در خانه اش نشسته برنامه ریزی می کند که سر ساعت برنامه مورد علاقه خود را ببیند ولی ما که برنامه ساز هستیم نمی توانیم برنامه خود را از شبکه ملی خود پیگیری کنیم برای اینکه یک روز هوس می کند بیست دقیقه دیرتر و روزی ده دقیقه زودتر پخش کنند.
مجری برنامه «کتاب باز» تصریح کرد:اطلاع رسانی و احترام به مخاطب باید وجود داشته باشد که نیست و بدتر اینکه می گویند مخاطب ما سلیقه اش پایین آمده است در حالی که واقعیت این است که مخاطب سلیقه اش خیلی بالاست ولی ما کار را درست انجام نمی دهیم.
وی همچنین در واکنش به تصمیماتی که در خصوص تبلیغات شبکه های ماهواره ای در یکی دو ماهه اخیر گرفته شد عنوان کرد: در بخش تلویزیون و سینما من به شدت با تبلیغات موافقم. در هر شبکه ای تبلیغات شود و تاثیر بگذارد که اثر خوب دیده شوداتفاق خوبی در حال شکل گیری است.
صدیق در پایان گفت: فروش فیلمهایمان نشان داده که موثر است و اصلا هم کار ندارم در چه شبکه ای و با چه هدفی انجام می شود. کار آن شبکه تبلیغ یک کالای فرهنگی بوده و چنین کاری ارزشمند است.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?