در روزهای اجرا در تماشاخانه پرویز فنی زاده
نفر،اصغری توتماج،حقگو و رخشان فر از «دیفونه» گفتند

نفر،اصغری توتماج،حقگو و رخشان فر از «دیفونه» گفتندReviewed by مصطفی زبرجد on May 28Rating:

هنردستان: هنرمندان عرصه فرهنگ از «دیفونه» که این روزها در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته است گفتند.

هنردستان: این روزها نمایش «دیفونه» در سالن استاد پرویز فنی زاده مرکز آفرینش های هنر روی صحنه است و مخاطبان بسیاری اعم از هنرمندان و فعالان عرصه هنر از این نمایش استقبال کرده اند. «دیفونه» که با کارگردانی و بازی فرزین حاجیلو موجب شگفتی بسیاری شده  قرار است صرف امور خیریه و عام المنفعه شود. با برخی چهره‌های سینمایی و تئاتری درباره این نمایش گفت‌وگویی ترتیب داده ایم.

با بضاعتهای کم اثری لذت بخش خلق شد

وحید نفر درباره نمایش «دیفونه» بیان کرد: هر نمایشی کم و کاستی های خود را دارد و بچه ها با همه بضاعتهایی که دارند واقعا زحمت می کشند.

وی افزود: این نمایش، داستان یک جوان معلول است که مثل همه بچه های از این دست قلب ساده و پاکی دارند.

نفر گفت: نمایش خوب بود و از آن لذت بردم.

photo_2016-06-25_09-17-04

ارتباط عمیق بازیگر و تماشاچی از خوبیهای این نمایش است

اصغری توتماج نیز گفت: من دو دفعه به این نمایش دعوت شدم و الان که نمایش را دیدم احساس کردم که اگر امشب نمی آمدم یک نمایش خوب را از دست می دادم.

وی افزود: از خانم سلمانی و فرزین حاجیلوی عزیز که من را دعوت کردند تشکر و به تک تک اعضای گروه تبریک می گویم.

این هنرمند در مورد نکته مثبت این نمایش اظهار کرد: وقتی بازیگر و تماشاچی با هم ارتباط برقرار می کنند و این باعث می شود تماشاچی ناخودآگاه اشکهایش جاری می شود. این از خوبیهای این نمایش و باور پذیری آن بود.

توتماج ادامه داد: همه عاشق آقا امام رضا هستند حتی آن شخصی که مشکل دارد. امام رضا برای معلول و سالم وجود دارد و این آدم معلول از آدم های سالم عاقل تر است چون بر همه چیز آگاه است.

وی گفت: درسی که ما از شخصیت دیفونه گرفتیم این است که هوای امام رضا می کنید و می گوید که قرار نیست حتما پهلوی امام رضا باشیم و  می توانیم اینقدر خوب باشیم که از همین جا به امام رضا سلام دهیم و ایشان قبول کند.

اعضای «دیفونه» ذهن هنرمند و دل روشن دارند

همچنین حقگو گفت: نمایش «دیفونه» از بیس یک سری تفکرات هنرمندان در قالب های متفاوت برداشته شده بود و پرداخت آن بسیار مناسب بود البته همه این نوع کارها کامل نیست اما این کار دلی بود و به همین خاطر به دل نشست.

وی درباره انتخاب بازیگران اظهار کرد: انتخاب بازیگران به نظرم خیلی خوب بود، فرزین حاجیلو استاد است و به خاطر نوع نگاه به افرادی که به این شکل زندگی می کنند تبریک می گویم چرا که نوع نگاه خیلی مهم است.

حقگو گفت: این نشان می دهد که تهیه کننده، کارگردان و نویسنده این کار واقعا ذهن هنرمند و دلِ روشن داشتند، به اعضای این گروه تبریک می گویم و امیدوارم کارهای بیشتری از این گروه ببینم.

«دیفونه» نمایش دلی با گیرایی خاص است

رخشان فر نیز بیان کرد: «دیفونه» یک نمایش کاملا دلی بود که از دل و جان برای خلق آن مایه گذاشته شده بود.

وی افزود: درباره ژانر آن نمی توانم چیزی بگویم چون تخصص ندارم اما در مورد اجرا به دلیل گیرایی خاص و فوق العادگی آن به اعضای این اثر تبریک می گویم.

رخشان فر در پایان گفت: امیدوارم که موفق باشند و کارهای بیشتری از این دوستان در آینده ببینیم.

 

 

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?