۲۳ اردیبهشت تا ۷ خرداد؛
نقاشی‌های «مرتضی اسدی» مهمان نگارخانه آریا می‌شوند

نقاشی‌های «مرتضی اسدی» مهمان نگارخانه آریا می‌شوندReviewed by آزیتا لاجوردی on May 10Rating:

هنردستان: نمایشگاهی از آثار نقاشی مرتضی اسدی، از تاریخ ۲۳ اردیبهشت تا ۷ خرداد در نگارخانه آریا برگزار خواهد شد.

26

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، نمایشگاه آثار نقاشی مرتضی اسدی در گالری نگارخانه آریا برگزار می‌شود.

مرتضی اسدی، دارای دکترای تاریخ هنر از دانشگاه سوربن پاریس، فوق لیسانس تصویرسازی و لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است. این هنرمند معاصر برندهٔ جایزهٔ اول نمایشگاه گل و طبیعت، برگزیدهٔ دومین دوسالانهٔ نقاشان ایران، برگزیدهٔ جایزهٔ ویژهٔ چهارمین دوسالانهٔ نقاشی ایران، جایزهٔ سوم طراحی تمبر پستی به مناسبت چهل‌وپنجمین سالگرد اعلان جهانی حقوق بشر توکیو شده‌است و از هنرمندان عرصهٔ جنگ و دفاع مقدس نیز به شمار می‌رود.

او بر این باور است که «گفتن واقعیت در عالم هنر، یک وظیفه ‌است. اگر کاسبکارانه به این موضوع نگاه نکنیم، شاید گاهی گفتن آن به ضرر ما باشد اما به نفع جمعی است که صاحب حق هستند. ما نسبت به جامعه تعهداتی داریم که باید به آن عمل کنیم. اگر بخواهیم شعار دهیم و عمل نکنیم، رسوا خواهیم شد. من نیز تلاش می‌کنم که رسوا نشوم. باید توجه داشته باشیم اثری که بتواند هنرمند را به حرکت وادارد، قطعا بر دیگران نیز تاثیر خواهد گذاشت و اگر غیر از این باشد نشانه ضعف اثر است.»

علاقه‌مندان برای دیدن می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ عصر به نگارخانه آریا واقع در خیابان ولیعصر (عج)، بالا‌تر از سه راه دکتر بهشتی، کوچه زرین، شماره ۱۰ مراجعه کنند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?