سامان سالور تاکید کرد:
نقش فیلم ویدیویی در معرفی بازیگران جوان

نقش فیلم ویدیویی در معرفی بازیگران جوانReviewed by آزیتا لاجوردی on Oct 6Rating:

سامان سالور، فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما، گفت: فیلم‌ ویدیویی می‌تواند معرف بازیگران جوان و تازه نفس به سینمای حرفه‌ای باشد.

به گزارش هنردستان؛ «سامان سالور» کارگردان سینما در گفت‌وگو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم ویدیویی یاس، توضیح داد: به طور قطع تولید فیلم‌های ویدیویی بر سینمای ایران تاثیرگذار است و ثمرات آن نیز طی چند سال گذشته دیده شده.
کارگردان «ترانه‌ تنهایی تهران» با بیان این که فیلم‌های ویدیویی باید با نگاه حرفه‌ای و در جشنواره ارزیابی شوند، افزود: حضور داور و هنرمندان حرفه‌ای موجب می‌شود فیلمسازان بدانند از منظر بالا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بهتر دیده می‌شوند. همچنین حمایت از سازندگان فیلم‌های ویدیویی در پیشرفت کار آن‌ها تاثیرگذار است.
وی نقش جشنواره فیلم ویدیویی یاس را در توجه به این نوع آثار مهم دانست و ادامه داد: باید به کیفیت فیلم ویدیویی فارغ از تمام شعار زدگی‌ها پرداخت. این نگاه تخصصی در رشد کیفی آثار نیز تاثیر دارد.
کارگردان «تمشک» تاکید کرد: فیلمسازان جوان باید بدانند در ساخت فیلم دیدگاه کارگردان مهم است نه تجهیزات سینمایی. ساخت فیلم نگاتیوی نیز تقریبا از دور خارج شده و سینمای جدی از نظر تکنیک فرقی با فیلم ویدیویی ندارد. فیلم سینمایی نیز به جهت متریال با فیلم ویدیویی یکسان است.
کارگردان «آمین خواهیم گفت» نقش فیلم‌های ویدیویی را در معرفی بازیگران جوان به سینمای حرفه‌ای موثر دانست و تصریح کرد: در ایران بنا به شرایطی سوپر استار نداریم. روند سینما نیز با ستاره سازی تشابهی ندارد. گویا دوست نداریم ستاره جدیدی را بپذیریم و یا سریال‌ها بازیگر جدیدی معرفی کنند.
وی اضافه کرد: فیلم‌های ویدیویی می‌توانند بازیگر جدید به سینما معرفی کنند ولی این روند به شرایط خود بازیگر نیز بستگی دارد که بتواند حضور موثری در یک فیلم ویدیویی یا فیلم کوتاه داشته باشد و وارد دنیای حرفه‌ای ‌شود. البته ستاره شدن برای تعداد معدودی از بازیگران اتفاق میافتد.

سالور اظهار امیدواری کرد: جشنواره فیلم ویدیویی یاس در تقویم سینمایی کشور جایی همیشگی پیدا کند.

سومين جشنواره بين‌المللی فيلم ويدیويی ياس تا 16 مهرماه در استان مازندران و به دبيری حسين مسافرآستانه برگزار می‌شود.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره مراجعه کنید:
www.tjiff.com

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

5 × 5 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?