محمد زارع :
«نقطه» سراغ جامعه‌ای مسخ‌شده می‌رود/ موفقیت‌های «دخترک آت آشغالی»

«نقطه» سراغ جامعه‌ای مسخ‌شده می‌رود/ موفقیت‌های «دخترک آت آشغالی»Reviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 25Rating:

هنردستان: محمد زارع کارگردان به زودی ساخت انیمیشن کوتاهی با نام «نقطه» را آغاز می‌کند که درباره جامعه‌ای مسخ‌شده توسط تکنولوژی است.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ محمد زارع یکی از کارگردانان انیمیشن «دخترک آت اشغالی»  با اشاره به موفقیت های این انیمیشن کوتاه در جشنواره های مختلف خارجی گفت: این انیمیشن که کارگردانی آن برعهده من و شلاله خیری است به تازگی موفق به دریافت تندیس بهترین انیمیشن کوتاه از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «آچاریا» کشور هند شد و لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۱ هزار روپیه ای را دریافت کرد. نخستین دوره این جشنواره بین المللی با هدف نمایش پیام اخلاقی و انسانی از دریچه سینما به مردم از ۲۹ تا ۳۰ خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

دخترک آت آشغالی

وی ادامه داد: این انیمیشن به زودی در جشنواره های «Norwich Radical Film Festival» انگلستان و «LUCAS – International Festival for Young Film Lovers» در آلمان نمایش داده می شود.

این انیماتور در توضیح این انیمیشن بیان کرد: انیمیشن کوتاه «دخترک آت آشغالی» برداشت آزادی از یکی از اشعار کتاب «مرگ غم انگیز پسرک صدفی» نوشته تیم برتون است. فیلم در مورد دختری تنها و متفاوت هست که به خاطر ظاهر عجیب و غیرمتعارف در شهر محل زندگی خود همیشه دچار رفتارهای بد و اذیت آزار قرار گرفته و از همه جا طرد می شود. این انیمیشن با تکنیک استاپ موشن طی مدت ۲ سال در شهر تبریز تولید شده است.

این کارگردان درباره کارهای جدیدش بیان کرد: در حال حاضر در تدارک تولید یک انیمیشن کوتاه با نام موقت «نقطه» هستم که در مرحله طراحی استوری بورد است.

زارع در پایان گفت: داستان این فیلم در آینده‌ای نه چندان دور اتفاق می‌افتد و در مورد کاراکتری خمیده است که در جامعه‌ای مسخ شده توسط تکنولوژی زندگی می‌کند. این طرح هم مثل اثر قبلی با تکنیک استاپ موشن ساخته می شود، با این تفاوت که از ابزار و متدهای به ‌روزتری برای تولید استفاده خواهد شد و سعی خواهیم کرد اثری شایسته به لحاظ محتوایی و فنی عرضه کنیم.

دیگر عوامل انیمیشن کوتاه «دخترک آت‌آشغالی» عبارتند از فیلمنامه‌نویس: شلاله خیری، تهیه‌کننده: محمد زارع، جان‌بخشی: محمد زارع، شلاله خیری، تصویربردار: روزبه شمشیری، تدوین‌گر: روزبه شمشیری، صداگذار: محمد فتحی، سعید عبادی، مجری طرح: انجمن فیلم تبریز.

این انیمیشن در مورد دختری تنها و متفاوت است که به خاطر ظاهر عجیب و غیر متعارف در شهر محل زندگی خود همیشه دچار رفتارهای بد و اذیت و آزار قرار می گیرد و از همه جا طرد می شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?