نمایشگاه آثار نقاشی «افسانه‌های کردی»

نمایشگاه آثار نقاشی «افسانه‌های کردی»Reviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 26Rating:

به گزارش هنردستان، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان كردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در ادامه برگزاری منظم و هفتگی نمایشگاه های هنری تجسمی، نمایشگاهی از آثار نقاشی هنرمند توانمند و محجوب استان استاد مهدی ضیاءالدینی را از 4 لغایت 11 مردادماه 94 در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن برگزار می نماید.
وی افزود در این نمایشگاه 40 اثر نقاشی در اندازه های 80×120 با موضوع بیت های كردی، افسانه های منطقه كردستان و دیگر ملل را به تصویر درآورده است.

مرادی با اشاره به توانمندی های این هنرمند افزود: استاد مهدی ضیاء الدینی در سال 1340 در شهر سنندج دیده به جهان گشود. از دوران كودكی با علاقه ای كه به نقاشی داشته اند فعالیت نقاشی داشته اما از سال 1355 زیر نظر برادر خود استاد هادی ضیاءالدینی از اساتید به نام تجسمی كشور به صورت حرفه ای به نقاشی روی می آورند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی افزود: با ورود به دانشكده هنرهای زیبا ی دانشگاه تهران و زیر نظر استاد روئین پاكباز به ادامه فعالیت پرداختند.
وی با اشاره به فعالیت های افزود: استاد ضیاءالدینی با بیش از 25 سال تدریس در مراكز مختلف هنری و دانشگاه های استان، هنرمندان بسیاری را در زمینه تجسمی پرورش داده كه اغلب آنان خود امروز از هنرمندان مطرح استان محسوب می گردند.
مرادی تصریح كرد: برگزاری ده ها نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج از كشور از جمله سنندج، سقز، بانه، مریوان، چابهار، بیچار، اصفهان، تبریز، بوشهر و تهران در داخل كشور و نمایشگاه هایی در كویت، سوریه، كانادا، كردستان عراق در خارج از كشور از جمله این موارد است.

رئیس حوزه هنری استان كردستان در خصوص موفقیت های این هنرمند برجسته استان گفت: حضور در بیشتر بینال‌های سراسری كشور، نفر اول جشنواره هنرهای تجسمی در اصفهان و تهران، نفر اول مسابقه نقاشی در همدان و كسب تندیس مسایقه در كنار داوری در جشنواره های تجسمی در كرمانشاه، تهران، سنندج، اراك و… را در كارنامه هنری خود ثبت نموده اند.

ایشان با دعوت از علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه بعد از مراسم افتتاحیه كه روز یك‌شنبه 4 مردادماه ساعت 18 برگزار می گردد، در ایام برگزاری از ساعت 10 تا 12 صبح و 16 تا 20 شب آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هفده − یازده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?