هدف از برگزاری نمایشگاه عکس " زمستان... است " کمک به بی سرپناهان و نان آوران کوچک است
نمایشگاه عکس “زمستان … است” با حضور هنرمندان بزرگ

نمایشگاه عکس "زمستان ... است" با حضور هنرمندان بزرگReviewed by هنردستان on Jan 1Rating: 4.5نمایشگاه عکس "زمستان ... است" با حضور هنرمندان بزرگیلدا جمالی برپاکننده نمایشگاه عکس "زمستان ... است" گفت: این نمایشگاه، صرفا برای عکس عکاسان نبوده بلکه هنرمندانی که در زمینه های مختلف هنری فعالیت داشته و دستی بر عکاسی هم دارند، برگزار شده است.

هنردستان: یلدا جمالی برپاکننده نمایشگاه عکس “زمستان … است” گفت: این نمایشگاه، صرفا برای عکس عکاسان نبوده بلکه هنرمندانی که در زمینه های مختلف هنری فعالیت داشته و دستی بر عکاسی هم دارند، برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه آثاری از هنرمندان در عرصه های مختلف هنری همچون سینما و شعر در این نمایشگاه وجود دارد، بیان کرد: در نمایشگاه عکس “زمستان … است” هنرمندان آثار خود را با ارائه یک و یا چند عکس به نفع خیریه امام علی (ع) به نمایش گذاشتند.
هدف از برگزاری این نمایشگاه کمک به بی سرپناهان و نان آوران کوچک است.
ماهیار چرمچی نقاش و برپا کننده دیگر نمایشگاه عکس “زمستان … است” گفت: این نمایشگاه عکاسی با حضور هنرمندان عرصه های مختلف سینما و و تلویزیون است که دغدغه عکاسانه هم دارند که به نوعی زیباشناسی کارهایشان نه فقط از طریق بازیگری بلکه از طریق به تصویر کشیدن عکس هایشان نیز ارائه می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: به عنوان یک عمل نیکوکارانه از هنرمندان خواهش کردیم، عکس هایشان را به این مجموعه اهدا کنند که با فروش آن بتوانیم به نوعی سهم خودمان را برای بی سرپناهانی که در فصل سرد زمستان به سختی کار می‌کنند، اختصاص دهیم.
وی در پاسخ به سوال اینکه هنرمندان تاکنون چقدر از این نمایشگاه حمایت کردند، بیان کرد: هنرمندان همیشه نسبت به من لطف داشتند و اینبار هم حمایت خودشان را دریغ نکردند وهمچنین 20 هنرمند نام آشنا و مطرح سینما و تلویزیون در این نمایشگاه شرکت کردند و به طور مستمر پشتیبان این گونه حرکت های خیر خواهانه بوده اند.
این هنرمند نقاش تاکید کرد: شاید اگر به طور مثال در این نمایشگاه 20 میلیون مبلغ نقدی جمع شود، دردی از کسی دوا نشود اما با حضور یکایک هنرمندان بحث فرهنگ سازی صورت می گیرد و هنگامی که مخاطبان ، هنرمندان را می‌بینند که دغدغه ی حضور دراینگونه اجتماعات نیکوکاری را دارند، به نوعی جامعه هم به این حرکت های معنوی ترغیب می شوند.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در طول برپایی این نمایشگاه عکس که تا 15 دی ماه سال جاری برگزار میشود، مردم بتوانند برای دیدن وبرای خریدن زیبایی هایی که توسط هنرمندان ثبت و ضبط شده حضور پیدا کنند و تصاویری که می‌پسندند را نیز با نیتی خیرخواهانه خریداری کنند.
پندار اکبری بازیگر مجموعه “پنجمین خورشید” و “فاصله ها” در مورد حضور خود در این نمایشگاه افزود: مدت ها بود که دوست داشتم نمایشگاه عکاسی را برپا کنم که به دلیل تعداد اندک عکس هایم و همچنین به علت پیش نیامدن فرصت نتوانستم برگزار کنم.
وی در ادامه بیان کرد: آقای چرمچی با من تماس گرفتند و زمینه کاری نمایشگاه را توضیح دادند که کار به صورت گروهی با نیت و حرکت خیرخوانه برگزار خواهد شد. و من در این نمایشگاه دو تا از آثارم را اهدا کردم.
امیدوارم این حرکت، اتفاق خوبی در جهت فرهنگ سازی برای جذب مردم باشد تا به طور مستمر دعوت به کارهای خیر صورت گیرد و دولت هم با حمایت معنوی خود از این اتفاق فرخنده پشتیبانی کند.

معصومه کریمی بازیگر مجموعه طنز “زیر آسمان شهر” و “ساعت خوش” در خصوص حضور خود در این نمایشگاه گفت: من به دعوت ماهیار چرمچی به این مجموعه دعوت شدم و حدود 28 سال به صورت حرفه ای به کارعکاسی مشغول هستم و این کار علاقه همیشگی من بوده است ولی هیچ گاه نمایشگاهی برگزار نکردم و این حرکت را به فال نیک میگیرم که با اولین قدمی که برداشتم خیری در آن بوده است که به امید خدا شامل همه قرار گیرد.

برگزاری این نمایشگاه در من این انگیزه را ایجاد کرد تا به هر شکلی که مقدور است بتوانیم به این چنین مجموعه هایی که هدف و کارشان را به درستی انجام می دهند ، کمک کنیم.
همچنین برگزار کنندگان این نمایشگاه افرادی با سابقه طولانی هستند که من به شخصه همیشه در جریان کارهایشان بوده ام و از آنها
استقبال میکنم. و در روزهای آینده وقت بیشتری در بازدید از این نمایشگاه خواهم گذاشت.
وی درخصوص فعالیتش خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمایش “خانه پاکیزه” به کارگردانی مشترک سروش طاهری و مانلی حسین پور را در سالن (چهارسو) تئاتر شهرهر شب ساعت 20 روی صحنه دارم.

حمید محمدی بیدمشگی

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?