پوپک فرزانه‌‌پور خبر داد؛
نمایشگاه گروهی چاپ دستی به نگارخانه بهزاد می‌رود

نمایشگاه گروهی چاپ دستی به نگارخانه بهزاد می‌رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Feb 29Rating:
هنردستان: یک نمایشگاه گروهی از دانشجویان دانشگاه الزهرا با مدیای چاپ دستی به نگارخانه کمال‌الدین بهزاد آمده است.
4209511_745
به گزارش هنردستان به نقل از پوپک فرزانه‌‌پور استاد دانشگاه الزهرا در خصوص نمایشگاه گروهی چاپ دستی گفت: این نمایشگاه در واقع حاصل یک کار گروهی دانشجویی است که دانشجویان رشته نقاشی کلاس چاپ دستی که ترم دوم هستند، در آن شرکت کرده‌اند.
وی افزود: همه کارها در زمینه چاپ دستی بوده و با موضوع سلف پرتره و آزاد اجرا شده است. چاپ‌‌های هنری معمولا امکانات فنی و بیانی بسیار متنوعی را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهند و به همین خاطر اغلب هنرمندان از حکاکی و چاپ دستی استفاده می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: دو ویژگی که در این نمایشگاه دیده می‌شود، توجه به خلاقیت و نوآوری در طراحی است و بیش از هر چیزی همکاری و همدلی دانشجویان در این طرح حائز اهمیت است.
وی یادآور شد: هیچ یک از دانشجویان به دید مشق و تمرین به این پروژه نگاه نکردند و آثار را با عشق خلق کردند. بچه‌ها با برپایی این نمایشگاه حقیقتا به کار علاقه‌مند شدند و در طول ترم که آموزش‌ می‌دیدند نگاه جدی به هنر داشتند  و تنها رفع تکلیف نبود. می‌دانستند که باید جایگاهی در هنر پیدا کنند و آینده‌شان در گرو همین موضوع است.
فرزانه‌پور تصریح کرد: برپایی چنین نمایشگاهایی تجربه بسیار خوبی برای دانشجویان است؛ چرا گه بدون واسطه با مخاطب ارتباط می‌گیرند و وارد دنیای خرید و فروش می‌شوند.
وی اظهار داشت: تعداد کارها حدود 95 مورد است و 25 نفر در آن شرکت کرده‌اند. برای این نمایشگاه دلم نمی‌خواست بچه‌ها را از نظر سطح کاری بسنجم و می‌‌خواستم همه دانشجویان در این طرح شرکت کنند. البته تا حدی آثار گزینش و انتخاب شدند؛ اما هدف اصلی شرکت همه دانشجویان در این طرح بود.
گفتنی است؛ این نمایشگاه تا 13 اسفند در نگارخانه کمال‌الدین بهزاد میزبان هنردوستان است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?