نمایش فیلم کافه لومیر در سینماتک موزه هنرهای معاصر

نمایش فیلم کافه لومیر در سینماتک موزه هنرهای معاصرReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 10Rating:

هنردستان: فیلم “کافه لومیر” به کارگردانی هو شیائوشین، روز یکشنبه 23 خردادماه ساعت 5 بعدازظهر به زبان اصلی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ پنجمین فیلم ازبخش یک فیلم ساز یک نگاه؛ مروری بر سینمای هو شیائوشین، روزیکشنبه 23 خرداد ماه ساعت 5 بعدازظهر، فیلم “کافه لومیر” محصول سال 2003(تایوان – ژاپن) به مدت 103 دقیقه، به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی درسالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

کافه لومیر

«کافه لومیر» اولین فیلمی بود که هوشیائوشین را جایی دور از تایوان، همان سرزمین مادری‌اش در پشت دوربین می‌نشاند. این بار توکیو به مرکز تصویر کشیده می‌شد تا با احضار فیلم‌هایی از یاسوجیرو ازو، فیلمساز محبوبش در بزرگداشت صدمین سالگرد تولدش و به دعوت کمپانی «شوچیکو» نمایشگر تجربه‌ای شود که به زبان جیم. هوبرمن همچون وارونه‌سازی آن فیلم‌ها است: از شکل انداختن درام خانوادگی ازو، و مرکزیت‌بخشیدن به آنچه او در زمان‌های مرده در پاساژها و البته در جزییاتِ قاب‌ها انجام می‌داد. و البته این‌ها برای فیلمسازی به هوشمندی هو تازه نقطه‌ی آغازی بود برای هر چه دورتر شدن از سینمای ازو و رسیدن به سرگشتگی یوکو، دختری جوان میانِ تاریخ (کشف و جستجوی جیانگ ونی آهنگساز تایوانی)، خانواده (رابطه‌ای که بیش از کلام در سکوت شکل می‌گرفت)، بارداری (حسی از مادرانگی در عینِ دوری از مفهموم خانواده‌ی سنتی) و قطارهای شهری. و هو آن‌چنان رها و سبکبال میان خطوط کمرنگ داستانی و فضای معمارانه‌ی فیلمش حرکت می‌کرد که گویی رسیدن به این تعادل درست همان کشف جوهر درونیِ سینمای اوست.

علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده برنامه نمایش فیلم، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته، به سینما تک به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس بگیرند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?