نمایش مستندی درباره «یوز ایرانی» در خانه هنرمندان ایران

نمایش مستندی درباره «یوز ایرانی» در خانه هنرمندان ایرانReviewed by لیلا فتح الله پور on Aug 22Rating:

هنردستان: فیلم مستند «تنهاوش» ساخته فتح اله امیری در خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، فیلم مستند «تنهاوش» ساخته فتح اله امیری سه شنبه 2 شهریور ساعت در سینماتک خانه هنرمندان ایران با همکاری انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران به نمایش در می‌آید.

 

یوز

در خلاصه معرفی این فیلم مستند آمده است: یوزپلنگ آسیایی زیرگونه ای متفاوت از یوزپلنگ افریقایی است و چون به جز ایران در تمام آسیا منقرض گردیده، به یوز ایرانی معروف شده است به طوری که در حال حاضر کمتر از ۱۰۰ قلاده از این گونه ارزشمند باقیمانده که به شدت در خطر انقراض است.

از سال ۱۳۸۸ با تلاش پروژه بین المللی یوزپلنگ آسیایی، انجمن یوزپلنگ ایرانی و انجمن طرح سرزمین، تحقیقاتی برای برآورد جمعیت یوز آسیایی در پارک ملی کویر -بزرگترین پارک ملی ایران- شکل گرفت اما با وجود تلاش فراوان و نصب تعداد زیادی دوربین تله ای، تنها یک یوز نر ثبت شد.برای من به عنوان یک مستند ساز حیات وحش، این خبر، خوشایند نبود، بنابراین تصمیم گرفتم تا با تمام توانم وجود تعداد بیشتری از یوز را در بزرگترین پارک ملی ایران اثبات کنم. این جستجو شش سال در مساحتی به بزرگی کشور سوییس به درازا انجامید و نتیجه ای شگفت انگیز به دست آمد.

فیلم مستند «تنهاوش» ساخته فتح اله امیری سه شنبه 2 شهریور ساعت 18 در خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

ورود برای عموم آزاد است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?