در حاشیه سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس،
نوروزبیگی: جشنواره یاس باید تغییر ایجاد کند

نوروزبیگی: جشنواره یاس باید تغییر ایجاد کندReviewed by آزیتا لاجوردی on Sep 21Rating:

هنردستان: جواد نوروز بیگی با اشاره به توجه به فیلم‌های ویدیویی گفت: پیشنهادم این است که در کنار تقویت جشنواره فیلم ویدیویی و کمک به تولیدات این حوزه،حمایتی ویژه از برگزیدگان این جشنواره صورت گیرد.از جمله اینکه بهترین کارگردان جشنواره فیلمش مستقیما به جشنواره فیلم فجر راه پیدا کند.

به گزارش هنردستان، «جواد نوروزبیگی» تهیه کننده سینما گفت: فیلم‌ ویدیویی همان فیلم سینمایی است که مي‌تواند در اختيار مخاطب قرار بگيرد، اما متاسفانه خود ما  سطح  آن را تنزل داده‌ایم و به آن، آنگونه که باید بها نداده‌ایم. برگزاري یک جشنواره تخصصی چون یاس می‌تواند این نگاه غلطی که تا کنون به فیلم‌های ویدیویی بوده را تغییر دهد. دو دوره از این جشنواره با موفقیت برگزار شده و امسال  هم در دور سوم مطمئنا اتفاقات بهتری خواهد افتاد .
تهیه کننده « من دیه‌گو مارادونا هستم» در ادامه افزود: تجهیزات ساخت فیلم در هر دو مدیوم یکسان بوده و آنچه مهم است تنها جهان‌بینی کارگردان است. توليد فيلم‌هاي ويديويي از این جهت که کارگردان‌ها بدون عبور از فيلتر و سخت‌گيري‌هاي رايج دست به ساخت فیلم می‌زنند و هر فردي فارغ از اینکه صلاحیت و تخصص ساخت فیلم را داشته باشد، میتواند به این فضا ورود کند، خوب نیست. اما از طرفی هم خوب است  چرا كه دردسر ها و کاغذ بازی و بروكراسي طولاني ساخت فیلم بلند را ندارد و همچنین تجربه های جدید و ساختار شکنانه را می‌شود در ساخت این فیلم ها دید.
تهیه کننده «اعترافات ذهن خطرناک من » گفت: به عنوان یک تهیه کننده همیشه سعی‌ام اين بوده كه به بازيگران جوان بها بدهم. به نظرم جشنواره فیلم ویدیویی می‌تواند بازیگران جوان و مستعد را معرفی کند و  زمینه ورود آنها به سینمای حرفه‌ای را فراهم سازد. این بازیگران هم میتوانند بازی خودشان را در این فیلم ها محک بزنند و تحت قضاوت و داوری متخصصان در این جشنواره قرار بگیرند.
نوروز بیگی به برگزارکنندگان جشنواره یاس پیشنهاد داد: پیشنهادم این است که در کنار تقویت جشنواره و کمک به تولیدات  آن ، حمایتی ویژه هم از برگزیدگان این جشنواره صورت گیرد.از جمله اینکه بهترین کارگردان جشنواره فیلمش مستقیما به  جشنواره  فیلم فجر راه پیدا کند.
وي در ادامه تصريح كرد: به نظرم این بهترین حمایت است .وقتی کسی فیلمش در جشنواره‌اي تخصصي اول می‌شود. به طور حتم قابلیت ویژه ای نسبت به دیگر آثار حاضر در جشنواره دارد. چرا که داورهای جشنواره معمولا از چهره های شناخته شده، سینما هستند و معیار آنها حرفه‌ای است. ما نباید این قابلیت را نادیده بگیریم و سازنده این فیلم‌ها را به حال خود رها کنیم در واقع ما با این حمایت برای آینده سینمای ایران سرمایه گذاری می‌کنیم.
سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس، 11 تا 16 مهر ماه سال جاری در استان مازندران برگزار می‌شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره مراجعه کنید
 www.tjiff.com
۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

8 − دو =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?