گفتگوی هنردستان با اولین فیلمساز ویدئو رسانه ایران:
نوری: سینمای ما دور از سلیقه مخاطب است

نوری: سینمای ما دور از سلیقه مخاطب استReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 18Rating:

هنردستان: ما سینمایی نداریم که سرشار از فیلمنامه های متفاوت باشد تا هر کسی ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کند و ببیند.

هنردستان: بابک نوری بازیگر و فیلمساز در خصوص کیفیت آثار در سینما گفت: من کار فیلمسازی انجام می دهم و دغدغه ام است، در سال 80 اولین فیلم ویدئو رسانه با نام «کوچولوی خودشانس» را ساختم و بعد از آن ساخت فیلم های ویدئو رسانه آغاز شد. از آن سال به بعد دنبال فیلمنامه خوب برای ساخت بودم اما متاسفانه شرایط مهیا نشد.

photo_2016-04-18_11-05-21

وی افزود: وقتی یک سال یک فیلم فروش دارد مثل «من سالوادور نیستم» در سال جاری که از فروش خوبی برخور دار است همه فیلم ها به سمت این فیلم یعنی کمدی می روند. ما سینمایی نداریم که سرشار از فیلمنامه های متفاوت باشد تا هر کسی ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کند و ببیند.

بازیگر «کلانتر» در خصوص معضل سینمای ایران اظهار کرد: فیلمنامه معضل اصلی سینمای ایران است یعنی ما فیلمنامه خوب نداریم البته فیلمنامه نویسان خوبی داریم که فیلمساز شده اند مثل پیمان قاسم خانی که شاید الان سخت است برای دیگری بنویسد و برای خود می نویسد. اگر فیلمنامه خوب در سینما نوشته شود سینمای خوبی هم خواهیم داشت.

وی در خصوص فیلمنامه نویسی گروهی بیان کرد: اگر خط فکری گروه در یک راستا باشد می تواند خیلی خوب باشد اما به دلیل نظرات متفاوتی که ممکن است شکل گیرد و مانع شود فیلمنامه نویسی فردی بهتر است.

نوری در پایان گفت: آینده سینما می تواند خوب باشد و به آن امیدوارم.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?