نگارش فاز دوم سریال «مولانا» آغاز شد/ پایان پژوهش تاریخی

نگارش فاز دوم سریال «مولانا» آغاز شد/ پایان پژوهش تاریخیReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 14Rating:

هنردستان: کار نگارش فاز دوم مجموعه تلویزیونی «مولانا» در مرکز گسترش فیلمنامه نویسی رسانه ملی آغاز شد

به گزارش هنردستان به نقل از فارس؛ پس از اتمام پژوهش سریال تاریخی «مولانا» در سال 94، نگارش سیناپس این سریال 26 قسمتی توسط مهدی کیا و مهدی شیرزاد آغاز شد. هم اکنون سیناپس اولیه «مولانا» به مرکز گسترش فیلم نامه نویسی تحویل شده و پیش بینی می‌شود فیلم‌نامه آن تا پایان سال 95 آماده تولید شود.

مولوی

در خلاصه داستان فاز دوم «مولانا» آمده است: صد و ده سال پس از رفتن شمس از قونیه و نا پدیدشدنِ او، پیرمردِ شاعری در هند، ادعا می‌کند که شمس تبریزی است. سلطانِ فارسی‌زبان که از علاقمندان به مولانا و شمس است، پیرمرد را به‌ حضور می‌طلبد تا داستانش را بشنود و در صورتِ دروغ‌بودنِ ادعایش، او را مجازات کند. پیرمرد داستانش را از «سلیم» آغاز می‌کند، جوانکِ خیابان‌خوابِ شهر قونیه که مولانا او را به‌عنوانِ شاگرد و خانه‌شاگرد به خانه‌اش می‌برد. سلیم به‌سببِ عشقی که به مولانا دارد، دست به کارهایی می‌زند که درنهایت به ‌ضرر مولانا تمام می‌شوند؛ این سلیم است که برخی حوادثِ تلخِ زندگی مولانا را رقم می‌زند و…

فاز دوم سریال «مولانا» به سرپرستی مهدی شیرزاد سال 95 در 26 قسمت 45 دقیقه ای در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به رشته تحریر در می آید.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?