تهران‌گردی بهاری/21
نگاهی به تهران، روی پل ابریشم

نگاهی به تهران، روی پل ابریشمReviewed by آزیتا لاجوردی on May 2Rating:
  • پل ابریشم تهران

پل ابریشم تهران به بلندی نزدیک به ۲۰۰ متر پیوند میان بوستان بنادر و بوستان نوروز در ضلع شمال و جنوب بزرگراه همت در تپه‌های عباس‌آباد تهران را هموار می‌سازد. بر پایه طرح جامع زمین‌های عباس آباد ساخت هفت پل برای دسترسی شهروندان به امکانات اراضی عباس آباد و کاربری‌های فرهنگی و تفریحی آن پیش بینی شده است.

پل-ابریشم-228789-همگردی

این هفت پل به گذر و آمد و شد رهگذران پیاده، دوچرخه و کالسکه اختصاص خواهد داشت و با برخورداری از طراحی و ویژگی‌های فنی و مهندسی یگانه در کنار معماری منحصربه‌فرد، فضاهای جای گرفته در این زمین‌ها نمای چشم‌نوازی را در قلب تهران پدید خواهد آورد.

پل-ابریشم-228788-همگردی

پل‌های ابریشم و پل طبیعت بخشی از این طرح هستند که عملیات اجرایی مجموعه پل‌های ابریشم به پایان رسیده و پل طبیعت نیز در تاریخ 20 مهر 1393 به بهره برداری رسید.

پل-ابریشم-228790-همگردی

پل ابریشم یک: پل ابریشم یک به عنوان فضایی جهت دسترسی بر روی اتوبان همت میان دو بوستان بنادر و سفرهای آسمانی احداث گردید.

پل ابریشم دو: این پل به عنوان یک مسیر دسترسی شرقی غربی بر روی بازار گل احداث گردیده سازه چادری نصب شده بر روی این پل جلوه خاصی به فضای موجود داده است.

پل ابریشم سه: پل ابریشم سه به عنوان یک دسترسی شمالی-جنوبی به موازات پل ابریشم دو بوستان سفرهای آسمانی را از حاشیه اراضی به بوستان نوروز شمالی متصل می نماید.موقعیت این پل بر فراز بازار گل علاوه بر نقش دسترسی، دیدی مناسب به مجموعه را نیز فراهم آورده.به موجب این دید پل در زمان برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها نظیر شهر گل محل استقرار گروه مختلف بازدید کنندگان است.

pol (1)

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?