نگرانی‌ عوامل «بارکد» برای تیتراژ پایانی / رپر زیرزمینی، بارکد خواهد خورد؟

نگرانی‌ عوامل «بارکد» برای تیتراژ پایانی / رپر زیرزمینی، بارکد خواهد خورد؟Reviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 7Rating:

هنردستان: بهرام رادان در اینستاگرام خود مطلبی در حمایت از تیتراژ پایانی فیلم «بارکد» منتشر کرد و این درحالی است که بنظر می‌رسد برخلاف تئاتر در سینما قانون مشخصی برای استفاده از موسیقی وجود ندارد

به گزارش هنردستان به نقل از فارس؛ فیلم«بارکد» و «ایستاده در غبار» امروز اکران می شوند و عوامل فیلم بارکد تا امروز در تلاش بودند بتوانند تیتراژ پایانی فیلم را بدون حذف صدای یاس، خواننده رپر زیرزمینی روی پرده اکران کنند.

بارکد

بهرام رادان طی مطلبی در اینستاگرام خود ضمن نگرانی از این مسئله نوشت: «تاریخ تکرار می شود: حدود ده سال پیش جناب مهرجویى تماس گرفتند و گفتند “دارند جلوى اکران سنتورى را می گیرند.” بیشتر ایرادشان روی صداى محسن چاوشی بود.

…و حالا مصطفی کیایی زنگ زد و گفت نگران اکران چهارشنبه بارکد به خاطر صدای یاس است؛ انگار تماس هایی گرفته شده بود.

تمام تلاشم اینست که بارکد به سرنوشت سنتورى مبتلا نشود. یاسر، رفیق عزیزم هم خوب می داند که براى شنیده شدن صدایش در سالن های سینما تمام سعى مان را کرده ایم و می کنیم.

به امید روزى که همه صداها شنیده شوند…

آمین.»

این اتفاق بیش از آنکه به فروش فیلم کمک کند یک قدم رو به جلو برای موسیقی رپ خواهد بود و جالب اینجاست که اگر یک تئاتر بخواهد از موسیقی استفاده کند باید از معاونت هنری ارشاد مجوز بگیرد اما این قانون برای سینماگران وجود ندارد و آنها براحتی از موسیقی های مختلف بدون دریافت مجوز از معاونت هنری از انواع موسیقی استفاده می کنند. ممکن است اتفاقی که برای تیتراژ موسیقی انتهایی فیلم بارکد می افتد تکلیف خواننده آنطرف آبی فیلم «فروشنده» را نیز روشن خواهد کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?