هشدار «آنگ لی » به فیلمساران چینی

هشدار «آنگ لی » به فیلمساران چینیReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 14Rating:

هنردستان: «آنگ لی» کارگردان برنده اسکار تایوانی‌تبار در جریان برگزاری جشنواره فیلم شانگهای، انتقاداتی را نسبت به کارگردانان چینی مطرح کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ این کارگردان صاحب نام که به عنوان یکی از میهمانان جشنواره فیلم «شانگهای» صحبت می‌کرد به کارگردان چینی هشدار داد که از سرعت خود بکاهند و به جای روانه کردن فیلمهای توسعه نیافته به بازار سینمای چین سعی کنند حرفه خود را بهتر یاد بگیرند.

کارگردان فیلم برنده اسکار«زندگی پی» همچنان اظهار کرد: نمی‌خواهم جلوی کارگردانان چینی را بگیرم اما آنها نباید خیلی سریع رشد کنند. این یک صنعت نوظهور و آغاز یک عصر طلایی است و همچنان در ابتدای کار هستیم.

این کارگردان تایوانی تبار آمریکایی خود را به عنوان فردی توصیف کرد که دیر و در سن 26 سالگی حرفه فیلمسازی را آغاز کرده و گفت:دوره‌ای طولانی نابالغی را تجربه کرده‌ام. بازار سینما خوب است بنابراین همه عجله دارند که پول درآورند بنابراین ممکن است وسوسه شوید خیلی سریع رشد کنید اما منابع در همه جا به طور مساوی توزیع نشده است . ما این نوع فاجعه را سالها پیش در تایوان و هنگ کنگ تجربه کردیم زمانی که همه در پی بازیگران یکسان و ساخت فیلم‌هایی یکسان هستند.

آنگ لی

«آنگ لی» همچنین درباره مقایسه سینمای آمریکا و چین نیز ادامه داد: مطمئنا از لحاظ فروش گیشه ازهالیوود  پیشی خواهیم گرفت چون جمعیت بسیار زیادی داریم اما آمریکا  دارای فرهنگ فیلم غنی‌تر است و سیستم‌های آنها از پیش برقرار شده است و فرهنگ عامه آنها در سراسر جهان تاثیر گذار است. ما فراموش کردیم زمانی که کودک بودیم والدین‌مان به ما گفتند که باید فروتن باشیم.

سخنان «آنگ ای» با استقبال فراوان حاضرین در جشنواره فیلم شانگهای روبه رو شد ، چرا که محصولات سینمای چین نزدیک به 50 درصد از سهم از فیلم‌های اکران شده  در سینماهای این کشور را به خود اختصاص می‌دهند اما تنها بخش کوچکی از این فیلم‌های پرهزینه سودآور هستند.

 برخی کارگردان کم تجربه که با کمبود استعدادخلاقانه مواجه هستند با در اختیار داشتن منابع  مالی فراوان اقدام به ساخت فیلم‌های پرهزینه و پروژه‌های سینمایی توسعه نیافته  می‌کنند.

«آنگ لی» در انتها عنوان کرد که سینمای آمریکا و چین از لحاظ سخت افزاری تفاوتی ندارند که از لحاظ نرم افزاری متفاوت هستند. این آغاز یک عصر طلایی است پس لطفا از این فرصت استفاده کنید. این کاملا طبیعی است که بزرگتر شویم اما فیلم همه‌اش درباره فرهنگ است بنابراین باید صبور باشیم.

به گزارش هنردستان،«قدم زدن طولانی بیلی در نیمه وقت» جدیدترین ساخته سینمایی «آنگ لی» است که قرار است از   10 و 11 نوامبر  2016  اکران خود را در کشورهایی چون آمریکا، انگلیس، آلمان و ایتالیا آغاز کند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?