۲۲ تا ۲۷ آذرماه؛
هفته تئا‌تر لهستان در تئاتر شهر برگزار می‌شود

هفته تئا‌تر لهستان در تئاتر شهر برگزار می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 7Rating:

هنردستان: هفته تئا‌تر لهستان در تهران از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه ۱۳۹۴ توسط اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی‌تئا‌تر فجر برگزار می‌شود.

1815525

به گزارش هنردستان اولین جلسه سخنرانی هفته تئا‌تر لهستان با موضوع «مدیریت و تئا‌تر در لهستان» توسط «دوروتا بوخوالد (DOROTA BUCHWALD)» روز دوشنبه ۲۳ آذرماه برگزار می‌شود. این مدیر تئاتری درباره سازماندهی، مدیریت، بودجه بندی و سیستم آموزش در تئا‌تر لهستان صحبت می‌کند.

روز سه‌شنبه ۲۴ آذرماه نیز یاروسلا فرت کارگردان و بنیانگذار تئا‌تر زار و مدیر موسسه گروتوفسکی با موضوع «پایتخت فرهنگی اروپا و المپیک تئا‌تر» برای علاقه مندان تئا‌تر لهستان سخنرانی می‌کند.

 «تاثیر تئا‌تر کانتور و گروتفسکی برجریان تئا‌تر معاصر تهران» عنوان سخنرانی «داریوش کوشینسکی (PROF. DARIUSZ KOSIŃSKI)» است که روز چهارشنبه ۲۵ آذر برگزار می‌شود. وی در این سخنرانی تاثیر تادئوش کانتور و یرژی گروتفسکی در تئا‌تر لهستان و جهان را بررسی کرده و به تحلیل و واکاوی تنش میان تلاش برای حفظ اصالت کار این هنرمندان از یک طرف و یک نیاز و تمنا برای استفاده و توسعه آن‌ها به یک روش خلاق و اصیل از طرف دیگر می‌پردازد. کوشینسکی یک نمای کلی در این زمینه برای هنرمندان معاصر و کمپانی‌هایی که دنبال پیدا کردن پاسخ به کانتور و گروتووسکی هستند ارایه خواهد کرد.

ویتولد مروژک (WITOLD MROZEK) نیز روز پنجشنبه ۲۶ آذر ماه با موضوع «تئا‌تر فیزیکی در لهستان» سخنرانی می‌کند. در این سخنرانی بدن- صدا- گفتار- مرحله مستقل در تا‌تر لهستان بین تا‌تر و موسیقی بررسی می‌شود.

جلسات سخنرانی هفته تئا‌تر لهستان ساعت ۱۸ روزهای یاد شده در سالن مشاهیر مجموعه تئا‌تر شهر برگزار می‌شود و ورود عموم علاقه مندان در این جلسات آزاد است.

هفته تئا‌تر لهستان در تهران از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه ۱۳۹۴ توسط اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر برگزار می‌شود.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

5 − 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?