پس از ۳۷ سال؛
هلندی‌ها ۱۴ اثر هنری را به ایران تحویل دادند

هلندی‌ها ۱۴ اثر هنری را به ایران تحویل دادندReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 19Rating:

هنردستان: ۱۴ اثر هنری معماری از دو هنرمند و معمار آمریکایی که در سال ۱۳۵۷ از سوی موزه هنرهای معاصر تهران خریداری شده است، پس از ۳۷ سال به موزه تحویل داده شد.

3747635205025242224453201342022211

به گزارش هنردستان ۱۴ اثر طراحی معماری سال ۱۳۵۷ از دو هنرمند و معمار مطرح آمریکایی خریداری شد اما به دلیل حضور این آثار در یک نمایشگاه در زمان خرید این آثار به ایران منتقل نشد و پس از آن به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی و انسداد اموال ایران در آمریکا، به ایران تحویل داده نشد که با پیگیری‌های حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این آثار در هلند به نماینده موزه هنرهای معاصر تهران تحویل داده شد و در روزهای آینده به موزه منتقل می‌شود.

۴ اثر از رابرت استرن و ۱۰ اثر متعلق به مایکل گریوز است، این هنرمندان از معماران شاخص و برجسته آمریکا و مکتب نیویورک هستند که در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی آثارشان مورد توجه هنرمندان و منتقدان جهان قرار داشت و امروز نیز آثار این هنرمندان از نظر جایگاه در تاریخ هنر معاصر دارای اهمیت است.

آثار متعلق به موزه هنرهای معاصر تهران پس از تایید کار‌شناسی توسط فریار جواهریان؛ کیوریتور ایرانی به موزه هنرهای معاصر تهران تحویل داده شده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

11 + سه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?