همایون شجریان و سهراب پور ناظری برای «رگ خواب» می‌خوانند

همایون شجریان و سهراب پور ناظری برای «رگ خواب» می‌خوانندReviewed by Khademi on Sep 4Rating:

هنردستان: همایون شجریان با سهراب پورناظری در فیلم «رگ خواب» همکاری می‌کند.

به گزارش  هنردستان؛ ششمین همکاری سهراب پورناظری با حمید نعمت‌الله در ساخت موسیقی فیلم «رگ خواب» در حالی رخ می‌دهد که این آهنگساز از حضور همایون شجریان به‌عنوان خواننده بهره برده است. موسیقی این اثر، دو قطعه‌ی باکلام دارد که علاوه بر تیتراژ، در فضای فیلم نیز از آن بهره گرفته می‌شود.

57302595 (1) copy

آثار باکلام این اثر برگرفته از شعرهای «حسین منزوی» و «مولانا» است و پورناظری از فضاهایی خاص در آهنگسازی قطعات باکلام بهره برده، اگرچه به‌خاطر فضای کلاسیک فیلم که تا حدودی متأثر از فیلم‌های دوران کلاسیک اروپاست، در بخش‌هایی از موسیقی متن اثر، از ارکستراسیون غربی بهره گرفته شده است.

پورناظری برای ساخت موسیقی «رگ خواب» برای اولین‌بار از یک تیم آهنگسازی شامل آهنگسازان ایرانی و بین‌المللی بهره برده، اتفاقی که در سینمای خارج از ایران بارها تجربه شده، اما این برای اولین‌بار است که در سینمای ایران از آن بهره گرفته می‌شود.

آخرین تجربه‌ همکاری پورناظری و نعمت‌الله، موسیقی فیلم «آرایش غلیظ» بود که با واکنش‌های متفاوتی همراه شد. آخرین همکاری مشترک میان همایون شجریان و سهراب پورناظری نیز در آلبوم تصویری «خداوندان اسرار» به‌زودی منتشر می‌شود.

لیلا حاتمی و کوروش تهامی دو بازیگر نقش‌های اصلی «رگ خواب» هستند که در ابتدا با نام «مینا» پروانه ساخت گرفت. فیلمنامه این اثر را معصومه بیات نوشته است و خود نعمت‌الله تهیه‌کنندگی آن را عهده دارد. پورناظری و نعمت‌الله پیش از این در آثاری مانند «بی‌پولی» و «آرایش غلیظ» و سریال «وضعیت سفید» همکاری داشته‌اند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?