در روزهای اجرا در تماشاخانه پرویز فنی زاده
هما خاکپاش، تقیانی، سیاوش قاسمی و امید از دیفونه گفتند

هما خاکپاش، تقیانی، سیاوش قاسمی و امید از دیفونه گفتندReviewed by مصطفی زبرجد on May 30Rating:

هنردستان: هنرمندان سینما و تئاتر  از  نمایش دیفونه که این روزها در تماشاخانه پرویز فنی زاده روی صحنه است گفتند.

 

هنردستان: این روزها نمایش «دیفونه» در سالن استاد پرویز فنی زاده مرکز آفرینش های هنر روی صحنه است و مخاطبان بسیاری اعم از هنرمندان و فعالان عرصه هنر از این نمایش استقبال کرده اند. «دیفونه» که با کارگردانی و بازی فرزین حاجیلو موجب شگفتی بسیاری شده  قرار است صرف امور خیریه و عام المنفعه شود. با برخی چهره‌های سینمایی و تئاتری درباره این نمایش گفت‌وگویی ترتیب داده ایم.

دیفونه 1

 

 از جوانان  نخبه و خاک صحنه خورده های تئاتر حمایت شود

هما خاکپاش درباره نمایش «دیفونه» گفت: همه بچه ها با جان و دل زحمت می کشیدند و به کارشان عشق می ورزیدند. من لذت برم و واقعا از این بچه ها باید حمایت شود چرا که اینها نخبه هستند.

وی افزود: با اینکه تئاتر کار می کنم و از جریانِ بازی اطلاع دارم اما در این نمایش چند صحنه از ته دل خندیدم و لذت بردم که اینچنین زیبا  این کارا را اجرا کردند.  شاگردان خود را در یک پروژه ایکه باید نقش معلول را بازی می کردند بردیم،  در ان جا دقیقا همین شکل امروز که فرزین حاجیلو کار می کند جلوی چشمانم بود و مردم فکر می کردند این ها واقعا معلول هستند در حالی که بازیگر بودند.

خاکپاش درباره بازیگران تئاتر اظهار کرد: ما از این افراد زیاد داریم که زحمت می کشند و سالهای سال است که خاک صحنه خورده اند، گرسنگی ها و بی خوابی های فراوان کشیده اند که اینها نشانه عشق به تئاتر است و عشق درونی که باعث می شود همیشه پر انرزی باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: از مسئولان خانه تئاتر و عزیزانی که دست اندر کارند می خواهیم از این بچه ها حمایت کنند . ما یک زمانی در هر کانال تلویزیون بودیم اما اکنون در ته صف ایستاده ایم. این جوانان باید حمایت شوند، دستشان را بگیریم و در کار استفاده کنیم نه اینکه یک سری افراد کار نابلد را بیاوریم که تازه کار یاد بدهیم. باید از افرادی که خاک صحنه خورده اند و کار بلد هستند در تئاتر استفاده کنند.

هما خاکپاش در پایان گفت:  به این دوستان خسته نباشید می گویم و واقعا کارشان عالی است و کسانی که نیامدند کار را ببینند حتما بیایند، حمایت کنند، ببینند و به دوستان دیگر معرفی کنند. من خودم چنین کاری را خواهم کرد  و در سایت، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنم تا انشاالله استقبال خوبی را شاهد باشیم.

 

«دیفونه»  برای مخاطب در خنداندن چارچوب داشت

امید  گفت:  «دیفونه»  خیلی عالی بود. من در سال جاری 4 تا 5 نمایش کمدی دیدم که این نمایش یکی از برترین نمایش ها بود.

وی افزود: نمایش هایی هستند که هم  فیلمنامه و هم بازی ضعیف است اما این نمایش هم نمایش نامه خیلی ساده و روان داشت و هم بازی ها خیلی عالی بود.

امید در پایان گفت:  خنداندن مخاطب به هر نحوی خوب نیست اما این نمایش هم خنده و هم گریه را در خود داشت و روی این کار کرده بودند. من نمایش های  کمدی که می روم و می بینم واقعا هجو هستند و به هر قیمتی می خواهند مخاطب را بخندانند اما این نمایش چارچوب داشت، مقررات داشت، خط قرمز را رد نمی کرد و مخاطب هم ارتباط برقرار می کرد.

هم خندیدم و هم گریه کردم و این لذت بخش است

سیاوش قاسمی درباره «دیفونه»  گفت:  کار لذت بخشی بود چون هم خندیدم  و هم گریه کردم . با امید قرار بود که برویم مشهد کاری پیش آمد که مردد بودم و این کار باعث شد راغب شوم که حتما زیارت امام رضا  بروم.

قاسمی در پایان گفت:  وضعیت تئاتر اسفناک است البته تئاتر آزاد اوضاعش نسبت به نئاتر کلاسیک و جدی  بهتر است.

 

گروه «دیفونه»  باید به کار خود ادامه دهند

خیرالله تقیانی نیز گفت: کار را دوست داشتم و تلاش بچه ها قابل تقدیر است.

وی افزود: همیشه شروع واولین ها سخت است امیدوارم این سختی ها به زودی برای این گروه برطرف شود و از جایگاه شایسته خود میان گروهها  برخوردار شوند.

تقیانی در پایان گفت: این اتفاق خواهد افتاد و زیاد دور نیست و این گروه باید به کار خود ادامه دهد.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?