در آخرین پنجشنبه دی ماه؛
«همنوازان سایه» به فرهنگسرای نیاوران می‌روند

«همنوازان سایه» به فرهنگسرای نیاوران می‌روندReviewed by آزیتا لاجوردی on Jan 12Rating:

هنردستان: گروه موسیقی سنتی «همنوازان سایه» در آخرین پنجشنبه دی ماه، در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

به گزارش هنردستان این گروه به سرپرستی محمد امین اکبرپور و خوانندگی علی رضا حاجی طالب، در این کنسرت 12 قطعه را برای علاقمندان اجرا خواهد کرد.

سرپرست این گروه با بیان اینکه این کنسرت در دوبخش اجرا خواهد شد گفت: گروه همنوازان هرساله کنسرتی را برروی صحنه می بردکه بخش اول آن یادواره یکی ازبزرگان موسیقی ایرانی در قالب بازسازی موسیقی قدیمی است. امسال نیز در قطعات بخش اول اجرا به یاد استاد محمد رضا لطفی، به بازسازی چندین تصنیف قدیمی با ردیف آوازی شوشتری پرداخته ایم.

وی درادامه افزود:شوشتری از آوازهای مهجور است که استاد محمدرضا لطفی به آن خیلی علاقمند بود، رنگ فرح، ساقی ساقی از ردیف میرزا عبدالله، باد صبا، حسام السلطنه و رنگ بیداد درویش خان از دیگر قطعاتی است که گروه در بخش اول اجرا خواهد کرد.

اکبر پور با بیان اینکه بخش دوم این اجرا، ازدستگاه ماهور و یکی ازگوشه های اصلی آن به نام راک (که دردستگاه ماهور بسیار مهجوراست) استفاده شده، عنوان داشت: آهنگسازی قطعات این بخش را براساس ردیف میرزا عبدالله وگوشه راک ساخته ام که اشعاراین مجموعه را نیز امیر خاکسار سروده است.

وی بیان داشت: قطعه رنگ راک براساس رنگ ناز علی نقی وزیری و تصنیف خسرو خوبان درمایه راک به روایت عبدالله خان دوامی ساخته شده است. نوازندگی این اجرا با احمد میرهاشمی و محمد باقر زینالی کمانچه، آرش کاووسی و مرضیه ریونی تار، زمان خیری نی، یاشار مهاجری سنتور، سیاوش کریمی نژاد دف –دایره –دمام، مجید علیزاده تنبک و محمد امین اکبرپور تارو سه تار خواهد بود.

گروه همنوازان سایه 24 دی ماه ساعت 21 برروی صحنه خواهد رفت و علاقمندان برای تهیه بلیت این کنسرت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

18 − 8 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?