سینما - هنردستان Back to Top

اکران همزمان «شکستن همزمان بیست استخوان» در ایران و افغانستان

منتشر شده در شنبه, 28 ارديبهشت 1398 22:45 چاپ

به گزارش هنردستان فیلم برگزیده جشنواره جهانی فیلم فجر محصول مشترک ایران و افغانستان به زودی در این ۲ کشور به صورت همزمان اکران خواهد شد.

 به نقل از روابط عمومی فیلم، به گفته نوید محمودی تهیه کننده «شکستن همزمان بیست استخوان» گفتگوهایی با ابراهیم داروغه زاده و محسن امیریوسفی روسای شورایعالی اکران انجام شده است تا با توجه به اعلام آمادگی افغانستان برای اکران همزمان فیلم در تابستان در ایران و افغانستان، مقدمات برای اکران مهیا شود.

ادامه مطلب...

مدرسه ملی سینما دانش تحلیل و نقد را رشد دهد

منتشر شده در یکشنبه, 27 خرداد 1397 12:19 چاپ

به گزارش هنردستان: به گفته حمیدرضا شَعِیری نشانه شناس و منتقد هنری، مدرسه ملی سینما وظیفه دارد که دانش نقد و صحت در بیان موضوعات علمی در حوزه سینما را رشد دهد و دانش مربوط به سینما را ساماندهی کند.

 حمیدرضا شَعِیری نشانه شناس و منتقد هنری در توضیح ضرورت پرداخت به جایگاه نقد و تحلیل در عرصه سینما گفت: سینما هنر و صنعتی است که از نظام نشانه ای پیچیده و چندوجهی برخوردار است و تصویر، صدا، موسیقی، رنگ، نور، خط، کاربرد افکت های مختلف و... جزو همین نظام و به عنوان عناصر چند نشانه ای مطرح می شود.

ادامه مطلب...

سینما استقلال و سپیده تهران بازسازی می‌شوند

منتشر شده در پنج شنبه, 24 خرداد 1397 16:49 چاپ

به گزارش هنردستان: بازسازی سینما استقلال و سپیده تهران به زودی آغاز می شود و این سینماها سه سالنه می‌شوند.

به نقل از روابط عمومی موسسه بهمن سبز، محمود کاظمی مدیر عامل موسسه بهمن سبز گفت: بازسازی سینماهای استقلال و سپیده به زودی آغاز می‌شود. سینما استقلال ماه محرم امسال تعطیل و پس از بازسازی به سه سالن تبدیل می‌شود. بازسازی سینما سپیده هم یکی دیگر از برنامه‌های موسسه برای سینماهای حوزه هنری در تهران است و این سینما هم سه سالنه می شود.

ادامه مطلب...

۶ بازی فوتبال در سینماها پخش می شود/ بلیت هر بازی ۲۰ هزار تومان

منتشر شده در چهارشنبه, 23 خرداد 1397 22:53 چاپ

به گزارش هنردستان: در جلسه شورای عالی اکران مقرر شد ۶ بازی از بازی های مسابقات جام جهانی فوتبال در سینماها نمایش داده شود.

 جلسه شورای عالی اکران امروز ۲۲ خرداد برای تعیین تکلیف پخش بازی های فوتبال جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ در سینماها برگزار شد.

ادامه مطلب...

تحول در کمیته پژوهش و آموزش آسیفا/ آیین نامه تصویب شد

منتشر شده در جمعه, 11 خرداد 1397 17:14 چاپ

به گزارش هنردستان: پیش نویس آیین نامه داخلی کمیته پژوهش و آموزش آسیفا (انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران) تهیه و تصویب شد.

ر پی آغاز فعالیت های این دوره آسیفا ایران و برای شکل گیری کارگروه‌ها و کمیته های انجمن آسیفا، پیش نویس آیین نامه داخلی کمیته پژوهش و آموزش تهیه و تصویب و پس از آن نخستین نشست آشنایی به ‌منظور تبادل نظر و انجام گفتگوهای مقدماتی روز سه شنبه هشتم خرداد ماه تشکیل شد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از123