به نقل از به مشاور رسانه‌ای بیتا فیلم، فیلم سینمایی "اولین تولد" (1st Born) به کارگردانی علی عطشانی با بازی جمعی از ستاره‌های هالیوود، از سوم دسامبر (12 آذر) در آمریکا به نمایش درمی‌آید.

این فیلم به تهیه‌کنندگی سم خوزه، محصول کمپانی امریکن برایتلایت فیلم پروداکشنز و اِل اِی ایندیپندنت و تولید مشترک ایران و هالیوود است.

تعدادی بازیگر شناخته‌شده سینمای جهان همچون وال کیلمر، رابرت نیپر، تام برنجر، تیلور کول، دنیس ریچاردز، دومنیک سوان، گِرِگ گرانبرگ، ویلیام بالدوین، کن دویتیان، جی عبدو، استیو وایلدر و کیان کاووسی در این فیلم ایرانی - آمریکایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

"اولین تولد" نگاهی کمدی به روابط سیاسی بین ایران و آمریکا در بستری خانوادگی دارد. قصه این فیلم درباره دختری آمریکایی به نام کیت است که پدرش از سناتورهای جمهوری‌خواه مجلس سنا و از مخالفین اصلی ایران است و پسری ایرانی به نام بن که پدرش در ایران از مخالفین سرسخت آمریکا و هرگونه توافقی با آن‌ها است. کیت و بن چند سالی است در آمریکا با هم ازدواج کرده و زندگی آرامی دارند تا این که شرایط به‌گونه‌ای پیش می‌رود که دو پدر کنار هم قرار می‌گیرند.

کمپانی آنکورکد اینترتیمنت، پخش جهانی این فیلم را بر عهده دارد.